Goygoy Nargile Çekim Elektronik Sigara?

TB2DLH

Yeni Üye
Herkese selamlar,
Ben senelerdir elektronik sigara içiyorum fakat terimleri bilmem. Mtl dir ne biliyim Dl dir gibi gibi.
Smok Thallo S kullanıyordum bozuldu şuan cihazım yok yeni cihaz almak istiyorum.
Size sorum şu; Ben elimden düşürmeyen biriyim sık sık duman alırım bol duman almak istiyorum nargile gibi içmek istiyorum bana hangi cihazı önerirsiniz?
Thallo da çok coil değiştirdim hem cihaz önerisi hemde o cihaza uyacak yeniden sarılabilir mi oluyor tam bilmiyorum nargile içimine uygun coil önerisi istiyorum sizden.
Bana yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ediyorum..

Konuyu yanlış yere açmış olabilirim bir çok konulara girdim yetkiniz yok yazıyordu burayı buldum direkt açtım konuyu.

Bütçeniz ne? Sanırım
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
olarak değil daha çok elde cepte taşımaya uygun Pod mod (Nord 4) tarzı birşey düşünüyorsunuz. Verdiğim linkteki atomizer hazır coillidir, bu arada atomizerlerin bir de sizin kendi tel ve pamuğunuzla sarım yapabileğiniz çeşitleri var.

İyi güzel ama
bir sarım yapabilecek misin. Yani bu çok büyük bir dünya ve birçok detayı var. Mesela bu atomizer de tek tel olarak sarım yapacaksan nispeten tek pilli bir mod ki belki yetersiz kalabilir DL içimde (yani nargile) çok bilmiyorum çünkü, 2 telle sarım yapacaksan net 2 pilli bir moda ihtiyacın olacak. Dediğim gibi çok geniş bir alana sahip bu hobi.

bahsediyordur. Nord 4 cihazı söylerken bunları düşünerek söylemiştim ama hangi modeli hangi cihazlarla uygun net olarak bilmiyorum. Bir modeli şu an tedariği sıkıntılı diye biliyorum. Sanırım Nord 4 için olan versiyonu sıkıntılı şu an Türkiyede

Çanta falan taşıyorsan çift pilli bir mod + atomizer tavsiye ederim. 10 yıl evde düzenli nargileden elektroniğe geçtim. Pod modlar beni tatmin etmedi.

İllaki çok kaba olmasın dersen de single coil dl atomizer + tek pilli mod da iş görür diye düşünüyorum. Tabi performans biraz düşer.

benim aklıma gelen voopoo ddag x geliyor . lakin 2 adet 3000.mah pil ile sıkıntısız kullanım yakalarsınız.
coil olarak smart coiller mevcut isterseniz kendinizde sarar ve ekonomik bir kullanım yakalarsınız.
benim bir arkadaşa seti kurduk adam çok sevdi hem ekonomik hem kullanışlı.

Ben uzun zaman tek pilli voopoo kullandım. Tek pil nargile içim yani DL de sıkıntı oluyor sürekli şarj bitiyor günde 3-4 kere şarj ediyordum. Drag 4 ve yanına Dead rabbit v3 atomizer aldım şimdilik memnunum ama atomizer sarmayan birisi olarak alışana kadar baya uğraştım, Drag 4 un yanında kendi pnp atomizeri de geliyor istersem pnp coil sarım yapıpda içebiliyorum. pnp coil sarım yapacaksan forumda Wotofo smrt coil ( iki türlüsü var rpm coilde var ama hiç denemedim )satılıyor güvenilirdir, istersen temcotel den vapjoy pamuk ve tel de alabilirsin

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Hocam ben hergün evde dışarıda nargile içen biriyim evde köz yanarken kokusu kalıyor sırf onun için elektronik istiyorum. Bana ürün ismi veya link atabilirsen çok sevinirim şunu bunu al diye. Çanta taşıyorum benim ihtiyacımı gidersin yeterki başka bir şey istemiyorum. Bol duman sık sık coil yanmasın her hafta coil değiştiriyordum thallo da.

Smok Thallo S cihazı seni tatmin ediyor muydu asıl soru bu sanırım. Sonuç olarak Pod Mod bir cihazın senin ihtiyacını karşılayıp karşılamadığına bağlı olarak bir yol çizilebilir. Senin kendine ait bir araştırman da olmadığı için bizim hem yorumlarımız hem tavsiyelerimiz biraz temkinli oluyor.

Yukarıda bahsedilen ürünleri kullanmadım yorum yapamam ve kabaca baktığım kadarıyla yanlış anlamıyorsam Drag X cihazın kendine özel bir kartuşu var, yani ileride atomizer alıp o şekilde devam ederim dersen ona izin vermez cihaz. Fakat Wotofo sarım kitlerini destekliyor. Videoda verdiğim gibi coili açıp sarım yapma imkanın var, uzun vadede orjinal coilden daha uyguna gelir.

Drag 4 Kit olarak alırsan, hazır coil takılabilen bir atomizerle geliyor. Fakat bu atomizer yine yanlış anlamıyorsam Wotofo sarım kitlerini destekliyor. Atomizerin cihaza takıldı bölüm 510 pine sahip olduğu için ileride başka bir atomizer alıp tel ve pamuklu sarıma da geçerim dersen bu cihaz onuda destekler.

Yukarıda da söylediğim gibi çok fazla detay var ve hangi birinden bahsedip bunu sana nasıl özetleriz bilemiyorum. Acele etmeden sindire sindire yap araştırmanı. Kafana takılanları da sor ki üyeler bilgileri ve bakış açılarına göre yorumlasınlar. Farklı bakış açıları birleştikçe senin kendi bakış açın yavaş yavaş oluşur.

Kendi adıma, şunu al bunu da al bak keyfine demek çok zor.

Hocam sen uzun zamandır yardımcı olmaya çalışıyorsun bana hakkını helal et. Thallo işimi görüyordu buharı beni tatmin ediyordu fakat coili hızlı yanıyordu bu durumdan muzdariptim. Cihaza kardeşim hava dolum kanalından likit koyunca bozuldu haliyle. Bir çok elektronikçiye gösterdim işlemcisi bozulmuş ve tr de yok. Cihaz şarj kısmına kabloyu çıkarıp takınca bir süre çalışıyor sonra kapanıyor bu döngü ile kullanılıyor da keyif vermiyor tabi ki.

Drag serisinden birini alıp wotofo uyuyor ise o yönteme yöneleceğim gibi duruyor ama tabi ki tüm yorumlara, önerilere, tavsiyelere açığım.

Anladığım kadarıyla doyasıya DL tarzı içim yapıp etrafınızdaki görüş mesafesini sıfıra indirmek istiyorsunuz.
Hazır sistemleri geçelim bence. Coil yanar, masraf olur, saçma sapan RBA kitleri ile uğraşmaya çalışırsınız, aynı coil ile değişik likitler içince tadını güzel alamazsınız.

Cihazın çok da bir önemi yok aslında, çok pilli olsun yeter size. 2x21700 alırsanız daha iyi ama bulması zor olabilir, 2x18650 olanlar da gayet iş görür:
Dovpo Odin v2, Dovpo Odin, Vandy Vape GAUR-21, Voopoo Drag 4, Geekvape L200 classic(New Legend 2), Geekvape L200(Legend 2)

Tank olarak da bunlardan herhangi birini alın geçin, hem üstten hava beslemeli oldukları için akıntı sızıntı deriniz de olmaz.
Hellvape Dead Rabbit V3 / OXVA Arbiter v2
Vandy Vape KYLIN v3 / MINI v2
Geekvape ZX RTA

Son düzenleme:
DarkVape de L200 var fakat kit olarak satıldığı için ilk etapta bir süre de olsa wotofo ile yola devam eder diye desteği var mı onu kurcalıyordum bende, ama emin olamadım var mı yok mu.

Hocam yanıtınız için teşekkür ederim. Evet hertaraf duman olsun istiyorum :)

Bu yazdığınız cihazları Türkiye’de güvenilir kim satar bilginiz var mı?

Tank dediğiniz sanırım içinde coil ile birlikte mi geliyor?

Coil yandığında yenisini mi alacağım yoksa sarım mı yapacağım?

Ürünler hem sadece Mod (yani cihaz) olarak, hemde Kit olarak yani Mod+hazır coilli atomizer olarak satılabilir. Hocanın tank dediği ise sarımını
yapacağın bir atomizer. Tabi bunun için sadece mod alman gerekir. Kit alırsan set içerisindeki hazır coilli atomizere boşa para vermiş olursun.

1,897Konular
128,314Mesajlar
9,843Kullanıcılar
HalitSon Üye
Geri
Üst Alt