• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Nasıl ? Neden ?

Gazi

Community
Merhabalar,
Az önce ilanlarda gezerken (sanki alacakmışım gibi) Ulton Flash 4.5+ atomizerin 900 tl + 25 tl kargo ücretine satıldığını gördüm. Klon ürün 925 tl, vay be neymiş bu arkadaş dedim.
Bu forumda o paraya klon atomizer satın alacak babayiğit var mı ????
Kafamda deli sorular ????

Moderatörün son düzenlenenleri:
Yıllardır bu konu tartışılır. Ancak net bir cevap verilemez. Konunun her iki tarafı da kendince haklı nedenler ortaya sürer. Maalesef normal bir ülkede yaşamıyoruz. İngiltere son büyük esigara raporunu sunmaya çalışırken, AB, ABD standart arayışındayken, tütün devleri bile 5-10 seneye normal sigara satmayacağız, elektronik sigara satacağız demeye başlamışken hala bu ülkede bizleri aptal sanan yetkili merciler var.

Ülkenin yasa koyucuları konuya böyle yaklaşınca tabii ki posta teşkilatı, gümrük idaresi boş durur mu? Esigara deyince alarma geçiyorlar. Kaldı ki bu ülkede elektronik sigara kullanımı marjinal düzeyleri hiçbir zaman geçemedi. Tahminen 10 seneyi aşkın yoğun kullanım sonucu neredeyse hiçbir olumsuz duruma sebebiyet vermemesi de cabası.

Hasılı, beğenelim, beğenmeyelim bu ürünler bir şekilde yasak. Ve getireni ve ve alanı koruyacak, belli bir kurallar dizisi olmadığı için her iki tarafta kendi açısından mağdur. Ve tabii ki satanın riski büyük ancak mağduriyet kısmında ağır basan her zaman alan olduğu da yadsınamaz.

kargo dahil 40 usd olan atomizer 1250 tl ye satıldı. yani milleti kazıkladı diyebilir miyim bilemiyorum. peki yurtdışından alan ve gümrükten geçiren naptı ikinci elde 1250 ye alıp 1100 e satan ile aynı fiyatı korudu ve 1000-1100 bandından satışa sundu.
bunun gibi çok ürün var. hani yurtdışı fiyatlarını bilmesek neyse. çok mu yüzeysel bakıyorum? sanırım evet. o yüzden mantıklı fiyatlara ürün getirmeyen kimseden alış veriş yapmıyorum.

bu arada dün gece bu gözler 1800 TL ye ikinci el spica pro gördü telegramda...

denklemek isteyen isteyene. kullanıcıların büyük kısmı, satıcıların da neredeyse tamamı entellektüel birikimi olmayan insanlar olunca saplama ve saplanma sorunsalı paradoks haline geliyor. aynı durum arabalar için de var ama orada durum başka.

Son düzenleme:
bindirimin bolca olduğu ama indirimin pekte yaşanmadığı,
gelecekten umudu olmayıp herkesin bir an önce köşeyi dönme hasletinin olduğu bir ülkede
gayet normal bence ;)
bu günler, gelecekten iyi günlerimiz diyerek bitireyim :cool:

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Açık açık sövmeme rağmen bir tanıdık aldı bunu biraz da mecburiyetten. :)
Ama bu bildiğin şov olmuş :eek:

Bunun asıl sebebi tedarikçilerin artık RBA yerine işlerine geldiği için POD cihaz getiriyor olmaları bence. Ne kadar nadir o kadar pahalı.

Elimde coppervape spica pro vardı 1 adet. Hiç kullanılmamış sıfır halde paketindeydi. 550 ye elden çıkarıp 900 e fev klon alayım diye düşündüm. Düşündüm düşündüm. Dün itibariyle öğrenci bir kardeşe hediye ettim hayrına. Üstüne de troyla dome v2 verdim. Almıyorum 900 e klon. Başka platformdaki satıcılar da aynı işi yapıyor. Yüzde 20 30 kar payıyla. Tamam riskli iş yapıyorlar bilmem ne ama 400 küsür liralık atomizeri de 900 e satmak da abartmak oluyor.

aslında bir başlıkta geçmişti bizler yani (rba,rta,rda kullananlar) azınlıkta olan grubuz. özellikle sigara kullanmayan gençler bile bu podları kullanmak istiyorlar. sarmak pamuklamak onlara göre değil sanırım.

tedarikçiler daha çok ürünü daha uygun fiyata alıp daha çok kar ediyorlar ama bizleri de hiçe sayıyorlar. 10 tane poddan 200 euro kar ediyorken 1 tane rta dan 10 euro kar etmek istemiyorlar heralde. anlayamadım gitti onların mantığını.

kaçakçı yaftaları olduğu için sanırım; madem öyle alın size diyorlar ya da farklı bir hesap var bilemedim ????‍♂️

e tabi, coil'e bağımlı olacak müşteri en azından oradan bağlıyor. Uzun zamandır piyasaya bakmıyordum, geçen aylarda bir tanıdığa başlatmak için bakınayım dedim şok oldum gerçekten de. Bu kadar kısa sürede böyle bir değişim inanılmaz.

Bu konu @Koba hocamın dediği gibi asla bitmeyecektir.Malesef kullanıcılarımızın kullanma isteği sahip olma isteği mevcut olduğu sürece bu his sömürülecektir fakat bu olay malum sitelerin ülkemize gönderimini kesmesi üzerine şahsi fikrim olarak had safhaya çıkmış ve bence komik hale gelmiştir.

Kısa ve net: Fahiş fiyata ALMA/ALDIRMA/ÖNERME/YÖNLENDİRME (Bu konuda tedarikçiler ne kadar kabahatli ise ürünü alan kişi/kişilerde kabahatlidir)

Son düzenleme:
Hocam yeni kullanıcı kendine uygun ato sorduğu anda aynı markalar söyleniyor (Misal fev 4.5s+) hal böyle olunca yeni kullanıcı bu kadar ünlü atoyu almak için uğraşıyor. Parayı verirken ateşli maliyeti ile kıyaslıyor ve daha ucuza geldiği için fiyatını sorgulamadan alıyor. Böyle oluncada gözleri dönmüş satıcılar nasıl olsa alan var diye fiyatı şişirdikçe şişiriyor. Bence bir atoya yorum yaparken sıfır ve piyasa satışı ile ilgili bilgi verilmesi durumunda yeni kullanıcı kendini frenleyebilir. Tabi bunu yapacak olanda, siz hocaların bunu her fırsatta, bu konu başlığında olduğu gibi dile getirmeleri olmalı.

1,930Konular
128,742Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt