• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Nasıl ? Neden ?

Gazi

Community
Merhabalar,
Az önce ilanlarda gezerken (sanki alacakmışım gibi) Ulton Flash 4.5+ atomizerin 900 tl + 25 tl kargo ücretine satıldığını gördüm. Klon ürün 925 tl, vay be neymiş bu arkadaş dedim.
Bu forumda o paraya klon atomizer satın alacak babayiğit var mı ????
Kafamda deli sorular ????

Moderatörün son düzenlenenleri:
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
ben oyumu yerlilerden yana kullandığım için bu klasmanın dışında kalıyorum sanırım????????????

elimdeki bir çok atomizer yerli, 4 modun 2si yerli biri ikinci el biri de tarot nano (ezik bişi yani)
????????????

2013'den beri tedarikçi fiyatlarını belirlemenin tedarikçi'nin kendi uhdesinde olduğunu, ürünü alıp, almamanın alıcının kendi uhdesinde olduğunu savundum.
Tedarikçi az veya çok bir fiyatı takdir eder. Pahalı denir, geçilir. Alınmaz, geçilir. Hep bu noktada oldum. Çünkü başkalarının, veya başka platformların uzun süre iddia ettiği üzere hiçbir zaman yalandan piyasa düzenleyicisi pozisyonuna soyunmadım. Bu pozisyona soyunanlar bir süre sonra o piyasanın gölge tedarikçileri oldular. Forumları AVM oldu, tam bağımsızlıkları sadece sevdikleri (!) kişilerin alanına girmemeniz koşuluyla eşdeğer hale geldi.
Bahsi geçen fiyat bu forumda ve ben bu konuyu onaylarken zerre tereddüt etmedim. Çünkü biliyorum ki bu forumda sadece fiyat tartışılacak. Fiyat üzerinden, takdir hakkı üzerinden kişilere hakaret edilmeyecek. Ve isterse tedarikçi yeni bir fiyat takdir edecek, ve isterse alıcı bu yeni fiyatı da uygun ya da, pahalı bulacak. Satan'da, alan'da hayatına devam edecek. Bir fiyat üzerinden karakterize edilmeyecekler.
Konunun özü bu topluluğun gerçekten kıymetini bilelim.
Şu ana kadar da gerçekten gurur ve mutlulukla konuyu takip ediyorum. Ne mutlu bize.

+100

bunda hicbir sakinca gormuyorum. zira bireysel bir risk aliyor. cok arkadasin urunleri gumrukte heba oldu. paralarini geri de alamadilar. boyle bir riski goze alip urunu edinince piyasaya gore davranmasi cok normal.
saniyor musun bahsi gecen fiyatin altinda satsa piyasa dusecek?
olmadi, olmayacak. bir baskasi onu 700den alip yine 1100e satip rant elde edecek.
yuksek fiyati bireysel etiklerle onleyemeyiz, topluca hareket edilmesi lazim. bunu da hadi forum ortaminda almayarak sagladik. fakat forum disi ticaret cok daha buyuk ve insanlar almaya devam edecek.
cozulmesi imkansiz bir konu zira yasakli mal her zaman karaborsa fiyatlariyla doner.

malesef biz kestirme yolları seviyoruz. sırf öğrenci diye indirim yapıp pil hediye edip neredeyse yok pahasına verdiğim modu adam satışa çıkardığında çok güzel kar etti. yani o adam uymasa da tokat işi hiç bitmiyor.

pmi firmasıyla parada anlaşılabilse iqos ülkemizde yasal olacaktı. hatta yanlışım yoksa bir torba yasada tam geçecekti pmi firmasının istemediği gerçek elektronik sigara da yasallaşıyordu. sonrası zaten malum

seeviyorum merkez demiş miydim daha önce ???? ???? ???? ????

Önceden aldığım ürünü hiç bir kar gözetmeksizin satıyor idim. ki çok ürünüm gümrükte kalmıştır. ücret iadeside alamamışımdır. Su istimal edildiğini gördükten sonra isterse 1 birime almış olayım piyasası ne ise o rakamdan 50-100 altına koyarak satıyorum.
Hiç uzaklara gitmeye gerek yok Expro v1.4 bana maliyeti 45$ civarıdır +-1 $ istediğim rakam 1000tl ikinci el ilanlarında 950/1150 arasını gördüm. Ben bu ürünü 45$ versem 3 gün sonra ilana tekrar giriceğinide biliyorum. Çünkü bir kaç kez başıma geldi.
5-10 kişinin uygun vermesi ile çözülecek bir durum degil. Ki galerici gibi ürün kovalayıp alıp satan insanlarıda gördüm

OM ile vakit isteyip baska platformlarda ilan acip musteri arayanlari bile gorduk. neyse ana mevzu bu degil.

sonuc olarak satan istedigi fiyata satar, alici kendi tasarrufunda karar verir alip almayacagina. yuksek fiyatli urunu kimse almamaya basladiginda zaten dusurmek zorunda kalacaktir.

Benim aklımda bir çözüm var:

Forumumuzda; bizleri başkalarına mahkum etmeycek, güvenilir bir tedarikçi olsa (ön sipariş bile verebilceğimiz) ne kadar güzel olurdu. Tabi bu tedarikçi piyasada tanınan ve güvenilen biri olacak ancak forum yönetimi sorumluluğunda da olmaycak. :unsure:

Edit: @Koba etiketlememişim gözden kaçmasın :)

olan yeni kullanıcılara oluyor. eskiler herşeyi biliyor zaten.
o yüzden bizim yapabileceğimiz en güzel şey çevremizdeki insanları doğru kanalize etmek.
bir kişi bir kişidir.
ateşe su taşıyan karınca misali

1,930Konular
128,741Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt