• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Nasıl ? Neden ?

Gazi

Community
Merhabalar,
Az önce ilanlarda gezerken (sanki alacakmışım gibi) Ulton Flash 4.5+ atomizerin 900 tl + 25 tl kargo ücretine satıldığını gördüm. Klon ürün 925 tl, vay be neymiş bu arkadaş dedim.
Bu forumda o paraya klon atomizer satın alacak babayiğit var mı ????
Kafamda deli sorular ????

Moderatörün son düzenlenenleri:
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Cansınız ,Teşekkürler gerekli oldolduğunda kapısını ilk çalacaklarım listesinin başında geliyorsunuz????????????

by-ka v9 vardı bursalı bir kardeşimize göndermiştim denemesi için fazla beğenmemiş olacak ki ses seda çıkmadı????????????

Düzeltme yapayım, PMİ istemiyor değil artık, hatta tüm büyük tütün şirketleri tütün ısıtma (Iqos vb.) dışında elektronik sigara üretimi ve satışı da yapıyorlar. Hatta hemen hepsinin web sitesinde açıkça elektronik sigara'dan bahsedilip, övülüyor.

Baştan beri bana soranlara söylediğim şey şuydu; "esigara bu ülkede PMİ, JTI vb. tarafından tıpkı sigara gibi bandrollü şekilde dağıtılmadan esigara yasağı bitmez." Görünen köye göre öyle de olacak.

Son düzenleme:

Bu piyasada sifat olarak soylemeyim agir kacar, o kadar farkli karakterde adam var ki, yaptiginiz is , kendi islerini baltaladigi icin tas koyacak bir suru adam var. 5 senedir bu sektordeyim, neler gorduk neler. Bu yuzden burada oncu olacak birini bulsak, gider bir tanesi tas koysa, yafa sikayet etse, sonra ugrassin dursun. Keske yapan olsa, yoksa cok super olur.

Akılcı davranılıp hazır nik*tinli ürünlere farklı nik*tinsiz ürünlere farklı vergilendirme uygulayıp. Cihaz ve başlıklara klasik elektronik ürün vergisi uygularlarsa makul bir fiyat politikası olur kanımca.

Ama azalan sigara kullanımdan kaynaklı vergilere bağlı bütçede oluşan eksi farkı buraya kanalize etmek isterlerse ciddi yüksek fiyatlarla karşılaşabiliriz.

üstat olaya yurtiçi / yurtdışı olarak bakmak biraz daha sağlıklı olur kanaatindeyim. Zira biri gerçekten üzümden damıtılarak yapılırken diğeri çeşitli aromalarla rakıymış gibi davranıyor. (bildiğim kadarıyla tabi yanlış biliyor olma ihtimalim çok yüksek)

yurtiçi fiyatı 349 TL yurtdışı fiyatı 70 falan heralde :(

Geo bölümünü güncelliyoruz. Tam forum akışı olmayacak. Daha çok Minör RTA benzeri ön talep ve Mezat konularının olacağı "Hızlı Talep ve Mezat Forumu" tarzı bir yapısı olacak. Şu an üye alımı ve kısa vadede yayına geçme durumu yok. Çünkü doğrulamalarla ilgili eklentiler satın almamız, kurmamız gerekecek. Tüm üyeler doğrulanmış, hatta becerebilirsek referanslı olacak. Paylaşmış olayım.

geo.GIF

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

Biraz önce markete gittim. Buranın en büyük zincirlerinden biri. Sigara satan ufak yerlerde, bakkallarda zaten vardı ama ilk kez bir zincir markette tek kullanımlık esigara'ların satıldığına şahit oldum. Üzüleyim mi, sevineyim mi bilemedim...

1,930Konular
128,743Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt