• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kullanıcı Kulübü Penodat RBA-RTA Kullanıcıları Kulübü

Spica pro sarıp şu atoyu saramamak çok zoruma gidiyor . Öyle ya da böyle ilk tankta olmasa bile ikinci tankta yüzde yüz akıtıyorum . Nickten tanıyanlar olabilir çok farklı atomizer ve tecrübem oldu . İyi buharlar dilerim . Foto atamıyorum bayadır aravermiştim e sigaraya :)

Ne yaparsam yapayim tanktaki basınç olayını çözemedim. Sürekli bir şey hit modunda. 5 yıldır içinden gecmedigim tank kalmadı. Ama bu bir başka standarti yok. Tavsiyesi olan var mı?

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Naçizane önerilerim;
1- Coil uzunluğu coil altı hava kitiinden kısa olmasın. Her iki tarafta coil uçları ile hava kitinin kenarları hizalı olsun. Aralıklı sarım yapmanız icap edebilir. Coil kısa olursa, boşluktaki desteksiz kalan pamuk zamanla aşağı doğru meylediyor, pamuk üzerindeki likit hava deliğine sızıyor. Kullandığım atomizerlerden penodat V1 ve Siren V2 de durum böyleydi..
2- Pamuk yuvalarında boşluk kalmamalı, çok sıkı da olmamalı. Ayrıca pamuk uçları ile deck tabanı arasında 1 mm kadar boşluk kalması gerekiyor. Temas etmesin.
3- Likit dolumunda basıncı bertaraf etmek için; likiti doldurduktan sonra üst kapağı atomizer tepeüstü konumdayken kapatmam, önce kapağı hafifçe tutturup atomizeri baş aşağı çevirip õyle kapatıyorum. (Bütün atomizerlerde.)

Dostum cevabın için teşekkür ederim.

1 - daima aralıklı sararim. Tüm tanklara neredeyse.

2 - pamuğu tam pamuk kanalı hizasında kesiyorum yani alttan baktığında pamuk görülecek şekilde. Bol pamuk sevmediği çok belli. Az pamukluyorum.

3 - baş üstü de normalde denerim. Akıtma sorunu zaten yaşamıyorum ama 4-5 çekimden sonra şey hit alıyorum.

Dilinden anlayamadım bir türlü.

Hocam işe güce daldım yasaklar bitince, birkaç güne dönerim :).

Ben devamlı iki tane kullanıyorum ama fokurdama ya da deck altına sızma yaşamadım, hatta deck altına sızma olmamasına şaşırıyorum bir süredir.

Basınç sorunuda yaşamadım bendekilerde hatta eskiden dolumdan önce hava deliğini kapatıyordum, artık onu da unuttum.

Bir defa hit yaşadım, biraz bile isteye oldu diyebilirim; ilk defa kullandığım bir pamuğu emiciliği övüldü diye yerleştirip hiç taramadan yuvalara koydum ve beslemedi.

Belki üretimle ilgili bir sorundur basınç @iPehlivan hocam? Üreticiye danışırsanız yardımı olabilir.

1,896Konular
128,300Mesajlar
9,839Kullanıcılar
Vanli44Son Üye
Geri
Üst Alt