Sihirli Grup Sihirli Sözlük

Y

YollarınSonu..

Misafir
2.jpg

Esenlikler.

Öncesinde Gazete, Dergi Vb. Yazılı Medya Unsurları, Sonrasında Görsel Medya Televizyonun Hayatımıza Girip Yaygınlaşması İle Başlayıp, Devamında İnternetle Tanışmamızı Müteakip Kelime Dağarcığımız Hızla Her Geçen Dakika Daha da Genişliyor.

Bu Tabiki Kişisel ve Kültürel Gelişim Açısından İyi Bir Durum Fakat Ne Yazık ki Bu Kelimelerin %90'ından Fazlası Yabancı Kelimelerden Oluşuyor Nitekim Bu Şekilde Kelime Dağarcığımıza Yerleşiyor Nedense Türkçe Manalarını Bir Şekilde Öğrendiğimiz Halde Kolayımıza Geldiği İçin Yabancı Kelimeleri Kullanmaya Devam Ediyoruz.

Başta Hepimizin Hobisi Olan Ve Dahi Dilimize Pelesenk Olan Yabancı Vape Terimleri Olmak Suretiyle, Hayatın İçinde Günlük Yaşamımızda Kullandığımız Yabancı Kelimeleri Türkçe Anlamları İle Beraber Yazarak Bu Konu Başlığı Altında Paylaşmalıyız Hepimize Faydalı Olacağını Düşünüyorum.

Son düzenleme:
Hocam iyi niyetiniz için kendi adıma teşekkür ederim.

Türkçe’den bahsetmişsiniz. Affınıza sığınarak, her kelimenin ilk harfini büyük yazmak yerine daha ‘doğru’ Türkçe yazsanız, en azından böyle bir mesajda, sizce de daha doğru olmaz mıydı?

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Esenlikler.

Ben de Düşünceleriniz İçin Teşekkür Ederim.

Bu Benim Yıllar Önce Akademide Bir Eğitici İle Aramda Olan Restleşmeden Sonra Gerek Sanal Ortam da Gerek Kağıt Kaleme Kısaca Yazı Yazdığım Her Yerde Bu Şekilde Yazıyorum Hatta Tutanaklarıda Bu Şekilde Yazıyorum.

2 Kelimeyi Bir Araya Getiremeyip, Halk Dilinde Fok Balığı Gibi Konuşma Diye Bir Tabir Var Yine Kelimelerdeki Harfleri Yutanlar İle Beraber Sayamayacağım Örnekler Mevcut İken Benim Hatam Sadece Bu Olsun Ben Her Türlü Eleştiriye Açığım.

Lütfen İlk Katkıyı Siz Yapın Sizden Bekliyorum.

Son düzenleme:
Likit yapımı hakkında ufak bir şeyler yazayım istemiştim: dakika bir gol bir oldu resmen. Türkçe karşılığı geçtim, benim boyumu aşan Türkçeleştirme gibi bir uğraş gerekiyor sanırım. Buhar dünyasına ait terminoloji sağlam evrilmiş; coğrafi farklılıklar da cabası. Kişisel uğraşlar sonucu ortaya çıkan değişik, fakat yararlı, kavramları da ekleyeyim bir örnekle,
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

Şu aşağıdakilerin çevirisi olsa fena olmazdı. Buhar yorumlarında en sık kullanılan kavramlara çok yakın bir liste,

Esenlikler.

Müsait Olduğum Bir Zamanda İnceleyeceğim Çeviri Yapmaya Çalışırım.

Ayrıca, Sadece Meyveli Likit İstiyorum Diye Belirttiğim Halde,

Örnek; Lady Dinner Lemon Tart, Lady Dinner Strawberry Macaroon Gibi Likitler Öneren Daha Doğrusu Ne Sattığını Bilmeyen Sığırlar Kendi Kendilerini Eğitirse İyi Olur.

Yani Meyveli Likit Tanımını da Oturtmak Lazım.

İçinde Krema, Karamel, Pasta, Kurabiye Vs. Çeşit Yiyecek Olan ve Arasına Elma Vs. Meyve/ler Sıkıştırılan Likit Meyveli Değildir.

Eski Likitçiler ve Sattıkları Likitler İle Beraber Maalesef Hepsi Kayboldu. .

Nasıl Olsa İthal Likit Diye Clone Likit İçen Çok. .

Çok güzel olur, teşekkür ederim kendi adıma:)
Öznel konu aslında, fakat bir dayanak noktası hiç de fena olmaz. Profil bölgesini kabaca göstermek için, telefon üzerinden hızlıca işaretlediğim (leş gibi gözüküyor kabul ediyorum????) ve karışımlarda kullandığım çıkış noktası şöyle,
B3A60B71-0AC5-4502-8771-9CF224DB6AAD.jpeg
Mavi: Soğutucular (WS türevleri), keskin meyveler (triacetin etkisi gösterenler de dahil), koyu fire-cured grubu (Latakia ve Kentucky), vs.
Kırmızı: Dengeli ve sulu hissi veren meyveler, vs.
Yeşil: Gövdeye/Kalbe bağlamaya yarayan krema dokusuna sahip meyveler, flue-cured bölgesine geçiş, vs.

Kısaca ve kabaca meyve tanımımı paylaşmış oldum???? Araya tütün de sıkıştırdım???? Kötü bir tanım, ama olsun, kurabiye yok????

Estağfurullah Seve Seve Yaparım.

Ben 2007 İtibariyle İlk Başladığımdan Beri Sürekli Meyve İçtim Son Birkaç Aydır Likit Konusunda Sıkıntılarım Mevcuttur Bugün Türkiye'de Evyap Diye Tabir Edilen Bu da Yanlıştır! Yerli Likitçilerin Çoğunu Denedim İçlerinde Sadece Adını Vermek İstemediğim Adamın Birinin Likitileri Bana Uygun. :)

Geri Kalan %99.9'unun İçinde Malum ve Malum Olmayan Şeyler Var. .

Aseton Koyan Şerefsizler Dahi Var. .

Konumuza Gelelim :)

Benim Meyve Tanımlarım.

1. Örnek Likit:
Kivi + Şeftali
2. Örnek Likit: Kivi + Şeftali + Buz
3. Örnek Likit: Kavun + Karpuz
4. Örnek Likit: Kavun + Karpuz + Buz

Bu Şekilde Ayrıca Tada Göre Uyumlu Olursa Mentol ve Nane Eklenebilir.

Nitekim ANASON Ekleyen de Mevcut. .

Yani Kısaca:

Meyve + Meyve
Meyve + Buz
Meyve + Mentol
Meyve + Nane
Meyve + Meyve + Buz
Meyve + Meyve + Nane
Meyve + Meyve + Mentol

Örnek Vereyim; Kremalı Portakallı Dondurma ? Bu Benim İçin Meyveli Likit Değildir.

Bir Ara Tostlu ve Baklavalı Likitler Vardı İçip Beğenenlere Saygı Duyarım, Kesmiyor Diyenlere Gelin Gerçeğini Ismarlıyayım Demişliğim Vardır.

Kesinlikle ve Kesinlikle; Anason , Çakma Mentol , Çakma Nane , Çakma Buz Efektleri İle, Krema, Karamel, Tütün, Pasta, Kurabiye, Kraker, Tart, Vs. Asla İşim Olmaz. :)

Yukarıdakilerini Yazınca Bilmeden İçtiğim Likitler Geldi Aklıma İçim Bir Tuhaf Oldu. .

Bu doğrudan tanım, haklısınız. Benzer konu olsa da, profil meselesine bile girmeye gerek yokmuş. İlginç olan, sıradan bir karışımcıyım ve profillerden haberim var, bunu satanın nasıl haberi yok????
Tehlikeli işler⚠

Ayrıca Çok Tanınmış Bir Likit Satıcısı Olup, Belki Yarın, Belki Yarından da Yakın Belasını Bulmak Suretiyle Cezasını Çekecek. .

Bir Satıcı Elindeki Ürünlerin Kalem Sayısı Ne Olursa Olsun Sattığı Her Şeyi Bilmelidir.

Kullanmadığı İçin Olabilir mi? :)

Daha Kötüsü Onun Kendi Zevklerine Uygun Olduğu İçin Öyle Tanımlamış Olmasıdır ki En Doğru Önerme Budur.

Daima Yaşadığım Bir Konudan Örnek Vereyim;

Eczane !

Oturduğum Apartman'da Yaşlı Bir Kadın Var Düzenli Olarak İlaçlarını Ben Alıyorum Doktor Reçetesinde Belirtmiş ''Muadil Asla Kullanılmayacaktır'' (Yan Etkilerden Dolayı) Soruyorum İlaçları (İlaçlar Çok Zor Bulunuyor Hem Pahalı Olduğu İçin Stokta Tutmuyorlar İstekle Geliyor ve Kullananı Çok Olduğu İçin Stok Sorunu Olan İlaçlar) Eczacı Personeli; Maalesef Kalmadı! (Yalan Ellerinde Yok) Muaili Var Diyor Tepem Atıyor! :D

Konunuza Dönelim, Mesela Likit Soruyorum Adama Her Nedense %99'9'u Aynıdır Sanki Likiti Kendi İcat Etmiş, Ülkede Kendinden Başka Satan Yok, Genel Olarak Likitleri Diğer Satıcıların Likitlerinden Hep İyidir, En İyi Malzemeleri Kullanan Tek Kişidir!

Ben Soruyorum Sadece Meyveli Neler Var? Bana Kullanmayacağım Önceki Mesajlarda Belirttiğim Likitleri ve Vb. Olanlarını Öneriyor. .

Bir Satıcıya Bir Ürün Sorulunca, Satıcı Size Israrla Muadil Ürün Öneriyor ve Bana Güvenin Hatta ve Hatta Bu Daha İyi Vb. Sözler Sarf Ediyorsa; Kolay Gelsin! Deyip Bitireceksin Muhabbeti Ve Dahi Bir Daha İşin Olmayacak! Bende Böyle Asla Bir Daha Hatta ve Hatta Bana Lazım Olan Ürün Tek Onda Olsa Dahi O Üründen Vazgeçerim Yine O Tiplerle İşim Olmaz.

Esnaflık Çok Ayrı Bir Şey Nitekim Memleketimizde Önüne Gelen Esnaf Oluyor. .

Müşteri: Merhaba İyi Günler X Üründen Almak İstiyorum?
Esnaf: Merhaba Maalesef Kalmadı.

Benden 10 Üzerinden 10 Puan Aldı.

Esnaf: Merhaba Maalesef Kalmadı. C Adlı Muadili Var.
Müşteri: Teşekkürler. Bana X Lazım İyi Günler.
Esnaf: İyi Günler.

Benden 10 Üzerinden 1o Puan Aldı.

Esnaf: Merhaba Maalesef Kalmadı. C Adlı Muadili Var.
Müşteri: Teşekkürler. Bana X Lazım İyi Günler.
Esnaf: Hocam X Pek Tutulmuyor Bulundurmuyoruz C Muadili Daha Çok Satılıyor Bana Güvenin. .
Müşteri: Acaba Tahrik Edip Bir Tane Çaksam Düzelir mi? Diye Düşündü @SerKan1923

Bu Tip Lavuklar İle Yukarı da Bahsettiğim Üzere Bir Daha Asla İşim Olmaz. .

Not: Hemen Hemen Günaşırı Yaşadığım Bir Durumdur! İçimi Döktüm Sayenizde Teşekkür Ederim. S
.

???? Üçgenin üst bölgesini (top notes) koparıp, kendi içinde tekrar üçe (top-heart-base) ayırınca ortaya çıkan tablo. Çok işime yarıyor bu tür şeylerden hareket ederek yorum, karışım, vs., yapmak. Atomizerler için profil haritası gibi şeylerde de hata payını azaltıyor. Keyfi ve kişisel olması da eğlenceli tabi????

Burada Kırmızı Kategorisinde Bulunan ve Açıklama İle Örtüşmeyen Meyvelerden Birine Örnek Vereyim; Çilek
Yeşil: Fuji Elması Krema Konusunda Doğru Bir Önerme Olur. Nitekim Yeşil Ekşi Elma Uyumsuz Olur.

Şimdiye Kadar Çilekli Likitler İçinde Bir Tek Bazooka Strawberry Gum'u Tek Geçerim Piyasada İçeriği İle 1'e 1 Uyumlu Tek Likit Budur.

Yine Elmalı Likitler İçinde Electric Sky - Neon Apple Piyasada İçeriği İle 1'e 1 Uyumlu Bir Diğer Likittir.

Muhakkak haklısınızdır, fakat çilek aromalarını bölmek lazım. TFA, FA, CAP, FLV..., benzer özellikleri olan farklı aromalar. Çalışma taslağı gibi alabilirsiniz o tabloyu yani. Çilek için beşe altıya bölüp de farklı markaları yerleştirebilirsiniz gibi. Karakter, doku, tanım dışı tat (off-note), vs., ele almak için tek bir aroma için de ayrıca bölebilirsiniz. Termal ölçek yerleştirip soğuk-sıcak isteğini bile not edebilirsiniz. Kabaca ve hızlıca, telefondan o kadar çıktı????

1,892Konular
128,233Mesajlar
9,831Kullanıcılar
DaffyDuckSon Üye
Geri
Üst Alt