Sihirli Grup Sihirli Sözlük

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Muhakkak Haklısınız Benim Likit Yapacak Kadar Vaktim Yok, Bura da Okuyoruz Yorum Yapan Arkadaşları, Şu Kadar Sallayacaksınız, Şu Kadar Havalandıracaksın, Şunu Yapacaksın Bunu Yapacaksın!

Benim Bunları Harfiyen Yapacak Kadar Vaktim Yok, Karakterim Gereği Bir İşi Yaparsam Ya Tam Ya da Hiç! Likit Demleyemeyeceğim İçin Maalesef O Yüzden Ben Hazır Likitler Konusunda Örnek Veriyorum. :)

Ama Sizin Yazdığınız Konuyu Ele Alırsak Dene Yanıl İle Doğru Lezzeti Bulmak Mümkün.

Bu Arada Çileği Asla Sevmem (Likitte) Sadece Örnek Verdim. :)

Ben hiç öyle havalandırma veya diğer değişik yordamlar kullanmıyorum. En fazla 3 maksimum 4 aroma kullanıyorum, base üzerine ekleyip şişeye doldurup 5-10sn çalkalayıp atıyorum dolaba. Ayrıntıya girince gözümde büyüyor. Geçenlerde paylaştığım ölçekli kap bu işler için ideal. Ayrıca hassas tartı da kullanılsa çok daha isabetli tarifler çıkar ortaya.

1 Şişeye Aroma ve NBASE Koyup Birkaç Dakika Sallayıp, Sonra Şişeyi Karanlık ve Serin Bir Yerde 3-4 Hafta Muhafaza Edip Sonra İçiyoruz?

Bu Kadar mı?

Eğer Bu İş Böyle Oluyorsa Ben Onlarca Şişeyi Bir Defa da Yaparım. .

Her Gün Sallama Vs. Kapağı Açma?

Ne Bileyim Neler Yazıyorlar!

Sanki Ritüel Gibi Yok Kapağı Aç Havalandır,

Oldu Olacak Belirli Sürelerde Kapağı Açıp Gezdirelim Mekanın İçinde Arkaya da Uygun Bir Arka Plan Müziği Tamamdır!

Çok çok özel bir durum olmadığı sürece, temel kriterleri çok belli: kaliteli ‘base’ ve nikotin kullanımı, ve homojen karışım. Bunun ardından hoşunuza giden bir likit profili seçmek ve bir deneme-yanılma süreci (yani, vakit). Bahsettiğiniz ‘ya tam ya hiç’ de önemli, çünkü hobi ile meşgale arasındaki sınır bence tam orada yatıyor. Ciddiye alıp hobi gibi yaklaşıyorum ben, terapi niyetine:) Meşgale olarak asla yaklaşmayacağım bir konu, çileye dönüşebilir diye.

Güzel konular bunlar:)

Aroma Kolay.
NBASE: Avoria
Nikotin: Siegfried (Pharma) - Merck (Pharma) Bu Konuda Hangisi İyi? Boğaz Yakmayan Leş Olmayan?
Vg-Pg: %80Vg %20Pg

Sonra Şişeye Aroma ve NBASE'yi Uygun Miktarda Koyuyoruz, Ardından Birkaç Dakika Ritimle Sallıyoruz,
Daha Sonra Ardından Karanlık ve Serin Bir Yerde 3-4 Hafta Muhafaza Ediyoruz,
2-3 Günde Bir Birkaç Dakika Ritim Tutarak İsteğe Göre Arka Plan Müziği Eşliğinde Sallıyoruz.
3-4 Hafta Sonra Açılış Öncesi Tüm Hazırlıkları Yapıp Yine Uygun Bir Arka Plan Müziği Açıp, Tekrar Son Defa Ritim Tutarak Sallıyoruz, Ardından Besmele Çekip Açıyoruz Doldurup Tüketiyoruz!

Ben aynen böyle yapıyorum. Birkaç dakika bile sallamıyorum. 5-10 sn kadar. Havalandırma yapmıyorum. Genelde her akşam 1-2 ato temizlik kurulum yapıyorum zaten, o esnada demlenmekte olan likitleri de 1-2 sallıyorum yerine koyuyorum. Benim olayım bu. Sadece farklı olarak; bulunduğum yerin avantajı ile nikotini ayrı alabiliyorum ve yaptığım likiti bekleme süresi dolduktan sonra deneyip hoşuma giderse nikotin koyuyorum.

@#ff0000 ben de hobi olarak görüyorum fakat benim haylaz oğlum bu tip şeylere vakit ayırmama engel oluyor ve ancak o yattıktan sonra vape işleri ile ilgilenebiliyorum. Kısıtlı vakit olunca en pratik yollara başvuruyorum.

Aslında bana göre cihazdan önce likit önemli fakat çok dikkat, özen ve düzenli not ayrıca da sabır gerektiriyor. İşi o raddede yapamayınca pratik çözümler arıyorum. Damak tadım da oturdu gibi zaten.

Çoğu meyve aromalarında salla+iç yapabilirsiniz bile. Yada garantiye alıp 2 gün bekleyebilirsiniz. Krema ve tütünlü grup 3 hafta sonra içilebilir oluyor. Ben genelde üreticinin tavsiyesine uyuyorum ilk denemede, sonra zaten kendi oran ve bekleme süresini geliştiriyorum.

Bu arada genel olarak kullanılan base yada nbase markalarının hiçbirini bulamıyorum burada. Bir çok üretici firma var 3 tanesini denedim birinden devam ediyorum.

Avoria’yı uzun süre kullandım ve bırakıp başka bir markaya (Foo) geçince doğru karar vermişim dedim ???? Benden uzak olsun Avoria.

Türkiye’deki nikotin markalarına yabancıyım: en ufak bir fikrim yok:( Tek bildiğim, nikotin nötr olmak zorunda. 100mg ile çalışıyorum ve nikotin eklemeden olgunlaşmasını bekliyorum. Kullanmadan bir gün önce nikotin ekleyip, çalkalıyorum.

Yine Karıştı İş. .

Ben Bu Tabirleri Bilmiyorum Bana Kaba Taslak Anlatılması Lazım, Yukarıda Yazdığım Gibi. .

Burada Firmaların Sitesinde Örnek: Avoria Seçince Ardından Oranları Seçip Komple Karışım Halinde Geliyor. .

Bir Ara Bir Likitim de Vurum Azdı, Nikotin Aldım Güya En İyisi. .

Adamın Dediklerini Harfiyen Uyguladım Leş Gibi Nikotin Kokuyordu Komple Döktüm 8 X 60ml En Sevdiğim Likiti :D Üstümün Başımın Kokmasına Asla Dayanamam, Hayatımda Ateşli İçmiş Biri Değilim Tahammül Edemedim.

Şu Anda Ben 4-5-6-7-8-9-10-11-12..........................

Çeşit Likit Bulsam Beğendiğim 1 Maaşımı Yatırmaya Hazırım.

O Derece Stoklarım Tükenmek Üzere. .

Eski Yerli Likit Yapan Elemanlar ve İçtiğim İthal Likitler Maalesef Yok Artık Türkiye'de. .

Mesela İngiliz Yerli Likiti Muse Likit En Sevdiğim Likitlerden Biridir Big Babol Serisi Zamanında Hep Onlarca Şişe Alıyordum. .

1,892Konular
128,235Mesajlar
9,832Kullanıcılar
ebakalimSon Üye
Geri
Üst Alt