• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Smok Thallo S Çalışmıyor

TB2DLH

Yeni Üye
Merhabalar,
Smok Thallo S cihazım var uzun zamandır kullanmıyordum, askere gittim geldim kardeşim likit dolumunu hava kanalından yapmış :) neyse güzelce içini açtım temizledim fakat şarjda çalışıyor pile geldiğinde çalışmıyor. Pili değiştirdim. Telefoncu bi abi vardı tanıdık beraber tekrar söktük baktık bir şey yok bi kaç yere tekrar lehim yaptık o gün 2-3 saat normal kullandım çalıştı ama yine gitti çalışmıyor ne yapmalıyım. Bunun tamirinden anlayan biri yardımcı olursa çok sevinirim.

Yani sıvı teması olmuş bir cihazın içini açıp kontak sprey yada en kötü senaryo ile kolay tedariği sebebi ile kolonya ile güzel bir temizlik yapılır kurutulurdu çalışırsa çalışırdı, lehim neden yapıldı anlamadım ama ustasının işine de karışmak olmaz. Çalışmıyordan kasıt nedir, cihaz açılıyor ekran geliyor düğmeye basınca mı fonksiyonsuz kalıyor. Hem pil temas yerlerinde hemde coilin temas ettiği yerdeki pinlerde herhangi bir korozyon olma ihtimaline karşı kolonya ile kıyı köşe bir temizlik yapın. Elektronik bilgisine çok sahip değilim ama ben olsam yapacağım şey komple söküp kıyı köşe her yere nüfus edecek şekilde kontak sprey yapmak ve çalışsın diye ummak olurdu.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Hocam yanıtın için teşekkürler. İlk yaptığımız işlem söküp kontak spreyi ile temizlemek oldu, cihazı toplayım açmayı denediğimizde açılmadı sonrasında pil kısmında ki kapağın altında metal bir şey var benim de elektrik bilgim yok orayı tornavida ile sürttü usta. Sonra açıldı fakat elimden bir yere koyduğumda kapandı açılmadı

Temizleme yapıldı korozyon yok her tarafını güzelce temizledik. Cihaz açıldığında güzel bir şey yokmuş gibi kullanıyorum fakat benim fikrim pil kısmında bir problem olduğu çünkü bir yere koyduğunda veyaelim o kapağın oraya geldiğinde cihaz kapanıyor ve bir daha açılmıyor ancak şarja takıp çıkardığında açılıyor. Başlatmada sıkıntısı var ne yazık ki çözemedim

Genelde raylı pil kapaklarda kronik sorunlar olabiliyor, en azından çeşitli ürünlere göz gezdirirken gözemim bu oldu. Olmaz ya belki de sıvı teması tesadüf olmuştur, sorunla alakası yoktur. Öncelikle pilin içeride hareket etmediğini, alttan ve üstten +/- kutuplara tam ve kesintisiz temasını garantileyin. Hatta 18650 pil kullanıyorsanız pil aparatının da aynı şekilde tam temasından emin olun. Hatta kapak tarafında pil ile pin arasına iletken fakat sağa sola kısa devre yaptırmayacak pilin temas etmesi gereken her yere sıkıca oturmasını sağlayacak kadar baskı uygulayacak kalınlıkta iletken bir malzeme ile destekleyin. Pil aparatının pinini hem içten hem dıştan kontrol edin belki aparatın kendisinde bir sorun vardır. Dediğim gibi bende olsa altını üstüne getirir kurcalar dururdum ama buradan ihtimalleri anlatması bir hayli zor. Kapağın hareket esnasında pili serbest bırakma ihtimalini elemek için kapağı sıkıca bantlayın geçici olarak. Umut fakirin ekmeği deneyelim bakalım.

Hocam iletken kısa devre yaptırmayacak ne koyabilirim ve ben elimle pil tarafından bastırıp denedim fakat sonuç alamadım. Pil içinde oynamaz diye düşünüyorum içinde pil kabı var pil kabına ne yapabilirim de iletkenliğini sağlayabilirim?

Bu düşünceleriniz için ayrıca teşekkür ederim cihaz evde eve gittiğimde deneyip yazacağım size inşaAllah düzelirde rahat rahat dumanlarım.

Yani sorun bu tarz bir şeyse elektronik konusunda daha bilgili birilerinin desteği daha iyi olurdu ama yine ben kendi yapacağım şeyi söyleyeyim. Pil kabı dediğiniz aparatı seçenekler arasından çıkarmak adına pili aparat olmadan cihaza koyardım. Resimde yeşil ile gösterdiğim şekilde kablo ile iki tarafa temas sağlardım, yeşilin uzunluğunu görmezden gelin rahat tutmanıza yetecek ne uzun ne kısa bir kablo iş görür . Böylece pile baskıyı kendim uygulayacağım için temas sürekliliğinden şüphemde olmazdı. Çıkacak sonuca göre seçenekleri değerlendirirdim.

Not: Kullandığınız pillerin zaman içerisinde ölmediğini yani bu testleri sağlam pillerle yaptığınızı varsayıyorum belki de sorun çok basittir ve pilleriniz ölüdür.

awawda.jpg

Kabloyu hiç oynatmadığınız halde belli bir süre sonra yine mi kapandı. Yani bizim ki bir ihtimaldi tabi en göz önünde olan ihtimali elemeye çalıştık. Ne kadar doğru çıkarım yaptık tartışılır ama bundan daha ileri bilgi maalesef bende yok.

olmaz, temas ettirememişsinizdir. O zaman ilk etapta pil aparatı ile birlikte aynı işlemi yapın.

bir arkadaşımında böyle bir durumu oldu pili değişti sorun bitti .
piller sagırlaşabiliyor kapanabiliyor .harici şarj cıhazına takdığında şarj almadığıda oluyor .
arkadaş bana bozuk diye getirdi kendi pillerimi taktım sorun çözüldü ondakileri test edim dedim cıhaz pili görmedi şarz almadı zaten cıhaz pil arızasını gösteriyordu.
benim aklıma gelen bu kardeş .başka pil varsa bir deneme yap istersen.

Şöylede birşey var kapak kapanmadığı sürece devre tamamlanmıyor da olabilir, böyle bir durumda da ilk senaryoya geri dönmek gerekir kapak ile pil arasına iletken birşey koyup kapağı kapatmak. Bizimkiler uzak ihtimal tekrar belirteyim

önceden sirkeci doğubank hanında servis vardı şimdilerde bilemiyorum .
telefoncu arkadaş çözemediyse diyecek birşey kalmıyor dilerim çözersiniz arızayı.

Bende ne diyebilirim bilmiyorum, kendi deneyebileceğim bütün uçuk kaçık fikirlerim bu kadardı.

Aklıma son birşey geldi, pilleri cihaza takılıyken harici bir şarj aleti olmadan mı şarj ediyorsunuz. Genelde bu tavsiye edilen bir şey değildir. Belkide dolu sandığınız piller dolu olmayabilir mi?

Yok hocam keşke sorun öyle kolay bir şey olsa da çözülse 2 aydır aklıma gelen her şeyi denedim sonuç yok. Pili pil şarj cihazı ile şarj ediyorum kendi orijinal pilini sürekli üstünde direkt cihazdan type-c ile şarj etmiştim ama en son olaydan sonra yeni pili alınca pil şarj aleti ile fakat kullanmak bir nasip olmadı

Bir daha gelmeyeceğiz dünyaya boşveeeeeeer. Daha iyi bir araştırma ve buradan aldığın fikirlerle yen bir cihaz alırsın belki sarf malzemesi anlamında uzun vadede sana kar bile ettirir. Genel de sektör böyle kısa vadede masraflı ama uzun vadeye baktığın zaman karlı, eğer doğru tercihler yapıldıysa tabi ki.

1,930Konular
128,741Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt