• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Smok Thallo S Çalışmıyor

TB2DLH

Yeni Üye
Merhabalar,
Smok Thallo S cihazım var uzun zamandır kullanmıyordum, askere gittim geldim kardeşim likit dolumunu hava kanalından yapmış :) neyse güzelce içini açtım temizledim fakat şarjda çalışıyor pile geldiğinde çalışmıyor. Pili değiştirdim. Telefoncu bi abi vardı tanıdık beraber tekrar söktük baktık bir şey yok bi kaç yere tekrar lehim yaptık o gün 2-3 saat normal kullandım çalıştı ama yine gitti çalışmıyor ne yapmalıyım. Bunun tamirinden anlayan biri yardımcı olursa çok sevinirim.

Cihazınız çalışamayacaksa ve yine pod mod mantığı ile devam edip bizim gibi mod+atomizer olarak devam etmeyecekseniz Wotofo takılabilir olan cihazlar arasından herkesin beğendiği tavsiye ettiği bir tanesi seçilir. Bu şekilde, Wotofo olarak bugün coil alamasanız bile ileride önü açık olmuş olur yani eninde sonunda alınabilir.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Hocam ben sizin gibi sarım yaparak içeceğim anladığım kadarı ile çünkü coil hem her zaman bulunmuyor hem cep yakar vaziyete geldi. Sadece aklımda ki soru hangi cihaz o coile uygun tek soru o aklımda Vaporesso Luxe 2 almak var idi fakat onun da coili yanacak coil alıp duracağım. Onun yerine bu cihaza sarım yapılabilen coil uyuyor ise çok iyiymiş. İşte Luxe 2’ye uyan coil var mı o dediğiniz arkadaşı mı bekleyeceğiz farklı yerlerden ulaşamaz mıyız?

Ben bu sarılabilen coili ne diye aratabilirim internette sadece wotofo mu yapıyor.

RDA - RTA diye terimler çıktı karşıma benim alacağım hangisi?

Luxe 2 cihazı almak istiyorum fakat coil yandığında hangi coili alacağım sarılabilen

Son düzenleme:
Benimde zamanında kafamı çok karıştıran bir soun bu. Sizin baktığınız Luxe 2 muhtemelen KİT. Yani cihaz ve kendine ait atomizeri olan bir set. Genelde bu kitlerinde atomizerleri hazır coil mantığı ile kullanılır ki benim bakış açıma göre yine insanları sarf malzeme almaya devam ettirmek için yapılmış saçmalıktır. Sizin yapacağınız Kit değil sadece cihazı alıp yukarıda resmini verdiğim gibi teli kendiniz sarıp içinden pamuğu geçirip kullanabileceğiniz ayrıca bir de atomizer almak.

Yani Luxe 2 cihazını aşağıdaki resimdeki gibi set olarak alırsanız, Nord 4 alıp hazır coil ile yola devam etmek arasında bir fark yok. Yani performans anlamında varsa bile eksik olsun der geçerim. Set olmayan bir cihaz aldıktan sonra yanına
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
gibi bir atomizer alarak yola devam etmek mantıklı olan. Bu iş ilk etapta cihazıydı atomizeriydi teliydi pamuğu sarım malzemesiydi derken biraz masraf açabilir. Dediğimiz gibi tercih ve kullanım şekli sıklığı biçimi ve karar tamamen size ait. Verdiğimiz isimler tamamen örnek amaçlı, karar bağlı olarak ayrıca yorumlanır.
vaperosso-luxe-2-GORILLA-1000x1000.jpg

Yukarıdaki yazdığından yola çıkarak sarılabilir kavramında kafan karışmış. Bir önceki mesajımda atomizer videosundaki de sarım diye geçer. Wotofo daki hazır coilin tel ve pamuğunun değişimide sarım diye geçer. Hataya düşmeyelim. Eğer hazır coil mantığındaki bir coili terkar sarım yapmak istiyorsan Luxe 2 gibi bir cihaz ihtiyacı tartışılır yani gerek varmı bu kadarına diye.

bu videoyu izledin mi bunu yapabileceksen Luxe 2 anlamlı olur. Üstelik videodaki adam o teli bile hazır sarım almış. Dediğim gibi çok teferruat vardır bu işte

Bunların dayanabilirlikleri hazır coillere oranla çok çok daha iyidir. Yanan sadece pamuk olur, pamuğu çıkartıp teli pamuksuzken ateşleme yapıp ısıtırak temizleyip yeni pamuk takar devam edersin. En nihayetinde telin değişmesi gerektiğine kanaat getirdiğinde yeni tel yeni pamuk tekrar devam. Benim DL de bilmediğim @B.Kadem hocam MTL de aldığımız tel gibi alıp kendi hazırladığımız tel ile sarım yapılabiliyor mu, illa böyle örgülü mörgülü tel mi olmalı.

Hocam hoşgeldin, arkadaşın elinde arızalı, belki bir ihtimalde olsa çalışabilecek Smok Thallo S cihaz var. Sende bu ürünün karşılığı hangisidir ve fiyatı nedir gibi sorular dolaşıyor kafalarda. Eğer Mod ato şeklinde devam etmek kafasına yatmazsa Smart coil mantıklı bir cihaz ve senin ürünler işe yarayacak gib igörünüyor. Velhasıl sen tekrar liste koyacak mısın foruma ona bakınıyoruz.

Cihaz önerisi olarak şu anda benim satışını yaptığım Wotofo SMRT POD'u önerebilirim.
RBA haliyle 1750 TRY Kargo dahil.

Kutu içeriği:
Cihaz
Kullanım Klavuzu
RPM2 Kartuş ( Bu kartuş'a smok ailesinin rpm2 coillerinide kullanabilirsiniz)
D33 Hazır Coil ( RPM2 kartuş ile uyumlu sadece
Ücretsiz Ilaveler:

PNP Kartuş
SMRT PNP RBA Kit
6 Adet 0.2 Mesh Coil
6 Adet Coil Master Premium Pamuk

Renk olarak Mavi ya da Kırmızı bulunmaktadır

Şu anda RBA sız bir cihaz almaya kalksan 1600 den başlıyor.
Nord 4 alsan ona RBA alacaksın. Onun sadece SMRT RPM si var. Yani 0.4 ve üzeri ohm çalışır.
Wotofo SMRT RPM2 bulma şansın yok gibim birşey.

IPX80 alsan ona ayriyetten RPM kartuşu alacaksın, birde yine smrt rpm alacasın, oldumu sana 1600+450+550.

Velhasız sarılabilir coil olacaksa şu anda sanıyorum benim cihaz piyasanın oldukça altında. 2000 den aşağı olmaz normalde ama az adet aldı diye bi kampanya yapmış olduk

Burada mesh dediniz ya hocam onu sordum. DL atomizerde hangi teli alıp sarım yapıyor bu insanlar. Yani arkadaşa cihaz ve atomizer tavsiye edeceğiz ama atomizerde ne kullanılır bilgisi bende yok. Ayrıca Wotofo kısmında da bir karmaşa var gibi görünüyor.
Kutu içeriği kısmında ne ararsan var gibi algılanıyor yukarıda yazılanda ama Wotofo sitesinde bu kutu içeriği PNP ve RPm2 OLARAK iki farklı ürün seçeneğini gösteriyor.

rpm2.jpg

pnp.jpg

Konu altında biraz kavram kargaşası birikti. Mesh’ten kastım hazır coil podmodlarda mesh kullanımının zorunluluğu hocam, DL atomizer alırsa clapton kullanacak. Mesh kullanan atomizerler de var ama orası farklı bir boyut :)

Ağır bir şey taşımak istemediğini belirtmişti yanlış hatırlamıyorsam, o yüzden mod + atomizer kısmını eledim.

@BomFunkMyE hocamızın sattığı ürünün birden fazla seçeneği var. PnP ve RPM2 gibi. İster bu coillerin orijinaliyle kullanılıyor, ister Wotofo’nun SMRT coiliyle. Kutu içeriğinden SMRT coil’in çıkması büyük avantaj. Alınabilir bir cihaz gibi duruyor.

Ağır birşeyi geçtim Luxe 2 ye göz dikti. ebatını tolere edebilecek gibi bir izlenime kapıldım ben ama DL atomizer kısmını yapabilir mi bilemiyorum çünkü ben kendimde bilmiyorum.
mesela. Anladığım kadarıyla DL kullananlar yine hazırlanmış şekilde tel alıyorlar. MTL deki gibi 10 metre tel alayım sarım çubuğuyla döndüreyim olayı istisnai bir durum.

Hocam hoşgeldiniz gelmeniz ile birlikte konumuz şenlendi. Konumuz o kadar karıştı ki tabiri caiz ise benim kafa çorba gibi oldu. Ben bol duman ve iyi tat almak istiyorum elimde çalışmayan bir thallo s var onu unutalım artık o benim için mazide kaldi :) Bu isteklerim için en iyi en güzel yolu nedir?

Bu
gibi sarım yapabilirim.

1,930Konular
128,742Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt