• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Smok Thallo S Çalışmıyor

TB2DLH

Yeni Üye
Merhabalar,
Smok Thallo S cihazım var uzun zamandır kullanmıyordum, askere gittim geldim kardeşim likit dolumunu hava kanalından yapmış :) neyse güzelce içini açtım temizledim fakat şarjda çalışıyor pile geldiğinde çalışmıyor. Pili değiştirdim. Telefoncu bi abi vardı tanıdık beraber tekrar söktük baktık bir şey yok bi kaç yere tekrar lehim yaptık o gün 2-3 saat normal kullandım çalıştı ama yine gitti çalışmıyor ne yapmalıyım. Bunun tamirinden anlayan biri yardımcı olursa çok sevinirim.

DL mi kullanıyorsun MTL mi senin cihazın coillerine baktım iki opsiyonda olduğu için emin olamadım. Pod Mod dan kopup kaçınılmaz son olan Mod atoya geçer misin ona göre üstadları etiketleriz. Hazır coil bir yere kadar sonuçta

İsmini verdiğin cihazda hazır coil ama sarımla götürebilecek misin. @B.Kadem hocam pamuk eller klavyeye yeter bu kadar tatil yaptığın.

Tedarikçilerde foruma dahil olana kadar biraz daha sabır etmek gerekebilir bu sürede hep beraber doğru cihazı buluruz diye düşünüyorum. Ben DL hiç kullanmadığım için DL tel sarımını bilmiyorum hazır sarım tel mi alıyorlar yoksa kendileri mi sarıyor en masrafsız doğru yol neyse tavsiyelere bakarız. Çünkü ilk etapta DL içim için cihaz biraz yüksek meblağlara çıkabiliyor. Tek Pil Çift Pil muhabbetinden kaynaklıda cep yakabiliyor. Ama dediğim gibi ilk etapda zorlasada uzun vadede iyiki dedirtiyor.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Hocam yeni mesaj bildirimleri açık mesaj geldiğinde anında burada olacağım. Önerilere açığım burada yeniyim aranıza bugün katıldım etiketleyecek kim varsa etiketleyin görsünler :)

Size çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz bana.

Göreve başlayalım hocam :)
Hocam DL ile RBA coil pek olmuyor. İlla podmod kullanacağım derseniz BonFunkyMe’nin ilan açmasını bekleyip elindeki Wotofo Smrt coillere uygun bir cihaz bakmanız sizin için daha iyi olur. Ben mod + atomizer alacağım, podmodların kronik problemleriyle uğraşamıyorum, başlangıçta neyse ücreti veririm, sonra tel pamuk dışı masrafım olmasın derseniz ona göre bir öneride bulunuruz.

Hocam Selamlar,
yani benim istediğim tadını alıyım ve bol duman alayım o bana yeter pek fazla uğraşmayı sevmem sarımdır teldir bu zamana kadar hiç sarmadım. Bana en uygun cihaz nedir? İlla saracaksın senin ihtiyacını bunlar karşılar der iseniz o zaman alacağım sarmaya başlayacağım siz ne derseniz.

Ben @B.Kadem hocanın dediğini örneklendireyim. muhtemelen nord 4 ve Wotofo Smart olarak bir kombin olabilir demek istiyor. Wotofo Smart coillerin tedariğini yapan bir tedarikçi vardı onun listesinden hangi cihaza hangi smart coil oluyor bakılır ben örnek olması adına bir tane klavuz ekleyeceğim. Nord 4 için uygun coil midir emin değilim ama yapımı kabaca hepsinde aynı olduğu için bir link bırakayım. Bunun olayı şu, bir set alıyorsun içinden bir tane smart coil ve yanlış hatırlamıyorsam 6 kez sarım yapabilecek kadar tel ve pamuk çıkıyor. Daha sonra sadece tel ve pamuğun olduğu setler alarak yoluna devam ediyorsun. Coili bir kere almak yeterli. Yedek olsun diye alınabilir mi alınabilir elbet. Mantık şu alınacak cihaz illaki coil anlamında bu tarz bir yöntemin uygulanabilirliği olsun ki kendi coilleri bulunamaz yada cep yakar hale geldiğinde alternatifi olsun.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

Ya da hiç bu işlerle uğraşılmayıp mod atomizer alındıktan sonra tel ve pamuk tedariği ile yola devam da edilebilir.

Hocam birinci örneğim @Zgrrs ‘in dediği gibi örneğin tedarikçide Wotofo RPM2 coil varsa Nord 4 ya da IPX80 gibi bir şey almanız yönündeydi. Kolay bir biçimde sarım yapıp, orijinal coile göre daha düşük bir maliyetle kullanabilirsiniz. Podmod + sarılabilir coilin ilk alım maliyeti görece düşüktür ama podmodların ömrü kısıtlıdır.
İkinci örneğim çift pilli bir mod ve DL bir atomizer almak yönündeydi, ilk alımda maliyetlidir ama uzun vadede kazandırır. Aroma ve buharı en iyi bu seçenekte alırsınız. Taşıması zordur 😁

Hocam Kusura Bakmayın podmod dediğiniz şu an benim kullanamadığım cihaz gibi mi Thallo S.
Dediğinizden şunu anladım nord 4’ü aldım diyelim Thallo gibi coili var fakat sanırım coil açılıyor pamuğunu telini değiştirebiliyoruz. Ama ikinci dediğiniz Podmod + sarılabilir coil dediğiniz şey örnek veriyorum thallo S’e sarabileceğimiz bir coil mi alacağız?

Hocam sorun çıkarmayacak taşıması kolay kaba olmayan bol tat ve duman veren cihaz istiyorum. Beni çok fazla uğraştırmasın.

Derdime çare olmaya çalışıyorsunuz çok teşekkür ederim. Umarım rahatsız etmiyorumdur sizi bu sorularımla. 😕

Sanırım genelleme yapabilirim, bütün pod modlar, kendilerine ait ve sarımı olmayan ve tekrar tekrar yenisini almanız gereken orjinal coil mantığına sahiptir. Bu sizin ki içinde geçerli Nord 4 içinde geçerli. Çok para ödemeyim arayışında olan biz kullanıcılar sarımı mümkün olmayan bu orjinal coilleri bile bir şekilde söküp tekrar sarılabiliyoruz. Fakat Wotofo gibi alternatif firmalar bunu kolaya indirgemek için bazı coil mantıklarını çok basit bir şekilde söküp sarıp tekrar kapatabileceğiniz bir mantıkla satışa sunar. Yukarıda linkini verdiğim bunlardan bir tanesi. Bugün Nord 4 alsanız da yine kendisine ait ve yandığı zaman yenisini alıp değiştirmek zorunda kalacağınız bir coil mantığına sahip. Yani şu an kullandığınız cihazda ki gibi devam edersiniz. Fakat Nord 4 coillerinin alternatifi olduğu için isterseniz wotofo smart coil alarakta kendi coillerinden hariç alıp sarım yapabilirsiniz. Bunun avantajı ne olabilir, her ne kadar güncel fiyatları bir görmek gerekse de, fiyat olarak bir tık daha uyguna gelir ( ilk sefer alımdan bahsetmiyorum). ikinci avantajı ise coil bulamıyorum gibi bir sorunla uğraşmaz tel ve pamuğunu tedarik edebildiğiniz ve cihaz bozulmadığı sürece yola devam edebilirsiniz.

Aşağıdaki resim Nord 4 cihazını aldığınız zaman içinden çıkanlar. Bobin dedikleri coiller, bölme dedikleri ise kartuş yani coili takıp likit dolumu yaptığınız hazne.
nord 4.jpg
Aşağıdaki resim coilleriniz bittiği zaman almanız gereken cihazın orjinal coilleri, internette baktığım bir sitede paket fiyatı 680 TL idi.
rpm2.jpg

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
videosundaki ise yukarıdakilerden hariç olarak coili bir defaya mahsuz aldığınızda tekrar sarıp kullanacabileceğiniz sadece bir tane coil den oluşuyor. Coil paketini aldığınızda içerisinden tel ve pamuğu zaten çıkıyor kaç sarıma yetecek kadar olduğunu hatırlamıyorum fakat bu tel ve pamuklar bittiği zaman artık sadece tel ve pamuk almanız yetecek, aynı coili tekrar tekrar sarıyor olacaksınız.

Mod+atomizer dediğimiz bunlardan tamamen bağımsız bir alan.

Hocam dediğinizi anladım. Diyelim ki benim cihaz çalışıyor, cihaz rpm coil kullanıyor bu coilin sarılanabileni var mı bilmiyorum buna uygun sarılabilen coil mi alacağım? Cihazı değiştirmeden? Buna uygun sarılabilen coil yok diyelim örnek veriyorum nort 4’ü alıp ona uygun sarılabilen coil alacağım cihaz bozulana kadar kullanacağım sara sara doğru mudur?

Şimdi, bende baktım sizin cihaz ile Nord 4 zaten aynı orjinal coili yani yukarıda resmini koyduğum coili kullanıyor gibi görünüyor. Yani önceliğiniz sarılabilir coil almaksa (ki tekrar söylüyorum fiyatlar ne oldu bakmak gerekiyor.) cihazınız çalıştığı taktirde Wotofo smart coil almak işinizi çözer. Fakat cihaz çalışmazsa da zaten bir cihaz almak zorunda kalacaksınız bunu yaparkende Wotofo smart coil takılabilen her hangi bir cihazı almakta mantıklı olur olay bundan ibaret. Ama bu Nord 4 olur ama şu an kullandığından menunsanız tekrar ondan olur oda keyife kalmış. @BomFunkMyE Wotofo olarak forumda tedarikçi ama henüz geri gelmedi anladığım kadarıyla, geldiği zaman herşey netleşir. Öncelik sizin cihaz çalışacak mı çalışmayacak mı. Yani sarılabilir coil ikinci planda.

Ben ve birçoğumuz mod+atomizer kullanıyoruz. Bu işi en uzak ve nihayet kısmında mod+ato olduğu için yol yakınken geçiş yaptım. Dediğim gibi ben MTL içim yapıyorum, DL kullanmadığım için detay veremem ama Atomizer sarımı aşağıdaki resimdeki gibi kendi hazırladığınız yada yine hazır aldığınız tel ve pamuklama ile yapılır. Aşağıdaki örnektir, 2 tel değil tek tel olarak da oluyor. Yani anlatması biraz teferruatlıdır bu tarz şeyleri. Bunlardaki hazır coil yada Wotofodaki gibi hazır coilin sarılabilir olanı şeklinde değil direk sarım şeklinde oluyor.
d7afbfe7-e4af-4daa-91e0-a092c1252136.jpg

1,930Konular
128,743Mesajlar
9,875Kullanıcılar
davuttt37Son Üye
Geri
Üst Alt