• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Şu anda ne "buharlıyorsun?"

Fuad

Community
Sangre Royal Aroma (Sangre de Drago)
  • FEV 4.5
  • Ms. Coco Blueberry - Fly High
  • SQuape A[rise]
  • Calipitter Chow Aroma von Mom & Pop
  • FEV 4.5S+
  • Hayvan Juice Cok Güzel
  • Taifun GTR

Son düzenleme:
Real cıg ve Amazon dışında hala arıyorum.
Ama yok işte bundan üç beş yıl evvelki likitler yok ,bazen anlamlandıramıyorum neden iyileri bıraktık da yeni maceralara atıldık diye sorguluyorum.
Sayın üreticiler şu şeker tadını biraz dengelemeyiı deneseler ne iyi olurdu.ama artık deneme geliştirme işi ile kimse ilgilenmiyor ,al formülü yap likidi çak millete anlayışı giderek daha vahim hale dönüştü ,eskiden amatör üreticiler daha deneysel çalışıyorlarmış kıymetlerini bilemedik.

Snowowl Aroma Caramell Owl

Ekli dosyalar

• 796DD4F4-36D4-4B08-ABA7-F8D3B7C97486.jpeg
    796DD4F4-36D4-4B08-ABA7-F8D3B7C97486.jpeg
    39.3 KB · Görüldü: 26
  • B40B778A-2230-4755-95E7-929EF5E05B21.jpeg
    B40B778A-2230-4755-95E7-929EF5E05B21.jpeg
    44.8 KB · Görüldü: 27
  • 51C42DC2-F531-487C-B6AE-5E1412C90C1B.jpeg
    51C42DC2-F531-487C-B6AE-5E1412C90C1B.jpeg
    45 KB · Görüldü: 23
  • C55E98F3-8F77-4C02-8D1B-086F96F72A6F.jpeg
    C55E98F3-8F77-4C02-8D1B-086F96F72A6F.jpeg
    40.8 KB · Görüldü: 24
  • 4BD1923C-4BB7-4DC7-89A9-43D771B35FA2.jpeg
    4BD1923C-4BB7-4DC7-89A9-43D771B35FA2.jpeg
    30.7 KB · Görüldü: 31
Bunlara devam

Ekli dosyalar

• E5BC601A-17F7-45B3-83EF-E67414CBA303.jpeg
    E5BC601A-17F7-45B3-83EF-E67414CBA303.jpeg
    42.6 KB · Görüldü: 26
  • C3DEBC09-F831-441F-BCC6-DD0FE0966832.jpeg
    C3DEBC09-F831-441F-BCC6-DD0FE0966832.jpeg
    42.2 KB · Görüldü: 23
  • A3286913-728C-427E-8F27-AB542773D2EC.jpeg
    A3286913-728C-427E-8F27-AB542773D2EC.jpeg
    27.2 KB · Görüldü: 27
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Yardımcı olabilmek ümidiyle...
Adım adım kendi seruvenimi yazayım
Kahrolası hastalığın en büyük sebepleri stres ve düzensiz beslenme alışkanlıkları
•Öncelikle sabah kahvaltısını aksatmadim hic,poğaça simit yemeyi bıraktım sabah kahvaltısında(asla yemeyin)o yediğim pogacalarla ogleni akşamı yapardım,yapmayın... çok canım istediğinde evde yaptirdim basit bişey internette tarifleri var.
•Cay ve kahve tüketmeyi kestim,gerçekten tamamen bıraktım ???? yerine öğlene kadar iki çay bardağı biri kahvaltıda olmak üzere -adacayi,ıhlamur,papatya çayı tükettim.
•yemeklerden yarım saat önce ve 1.5 saat sonrasına dek su asla tüketmedim,asitli mide sıvısının artmasına ve tahribatına sebep olan en bildik ama hayat rutininde insanın aklına bile gelmeyen baş belası bişey olmuştur dikkatimi verdiğimde ????
•ogle yemeklerini kaldırdım hemde aylarca yerine bildiğim bir manavla anlaştım 3,5 liraya 1elma 1 muz 1 mevsime göre şeftali yada armut yedim 3 meyve akşama kadar hem su hem besin olarak yetip artıyor başta değilmiş gibi ama yetiyor.
•Aci, yağlı(sıvı katı her türlü yağ,ekmek üstüne suruleni yemeğe katilani hepsi), ekşi,gazlı,domates,özellikle hazır yapilan yiyecekler, ketçap, mayonez,baharatlar,(kimyon ve çörekotu hariç), turşu,soğan ve sarımsak bu ikisi delirtir net! Özellikle çiğ olanı salatada yada yalın yenirse... yemeklerin içinde pişmişi evladir.
•Aksam yemeklerinde doymadan kalkmaya gayret ettim hep,mümkün mertebe iki çeşitten fazla yememeyi düstur edindim yemek sonrası çay asla tüketmedim sabahkinden farklı olarak rezene çayı tükettim bir fincan tabi yine zaman olayına sadık kalarak 1,5 saat sonrası
•bu zamanlar dışında yine suyu fazla tüketmedim ihtiyaç duyduğum kadar diyeyim misal susadigimda 1 bardağı geçmedim hiç yani kana kana su içme durumundan uzak durdum
Unutmamanız gereken tek şey sıvı miktarı artınca hasar katlanarak artıyor.
•tuketilebilecek sıvılar öğünde bir bardağı geçmemek kaydıyla kefir,ayran, şalgam suyu (şalgam suyunu sevdim bu vesileyle ????) çalkalanmis maden suyu olabilir hatta çok yaptığım bişey oldu bu süreçte çalkalanmis maden suyuna ayran mis ????.
•eger çok rahatsız eden düzeyde ise birçok mide koruyucu vs ilaç kullandım en iyisi rennie ama hap olanı değil şurup olanı kesinlikle.
Bu beslenme düzeninde son 8 aydır şurup kullanmayı da bıraktım arkadaşlar
Ecig ile bol su tüketmek bu hastalığa sahipseniz bir tarafı kurtarırken başka yerde inanılmaz tahribat yapıyormuş yaşayarak öğrendim buna binaen üç ay evvel ultrason yaptırdım böbreklerde safra da tertemiz demek ki ayran kefir şalgam ve tüketmiş olduğum meyvelerin yanında saat kuralına dikkat ederek içtiğim azar azar sular yeterliymis
Umarım iyi olursunuz simdilerde bile hala arada çok dikkat etmediğimden olsa gerek ara ara bu yokluyor hemen çeki düzen veriyorum kendime 36 yaşındayım belki kistasa konu olursa yazayım 3,5 yıl her yolu denedim kullandığım haplar böbrek ağrısı yaptı vs vs çok uğraştım en son doktor hortum salicaz mideye deyince kafaya dank etti baktım iş ciddi, sonuç bu serüvene başladım gayret ettim, rahatladım.
Bu arada bir detay daha aklıma geldi yeşillik tüketirken dışarda yemeyin temizlik koşullarından dolayı evde kullanacağınız salatalar için olanları ise muhakkak beyaz sirke de temizlik yapın
Geçmiş olsun ????????????

@MoNoT10 endoskopi yapıldı. benim sorunum gece asidin yemek borumu yakarak dayanılmaz acı ile uyandırması. uzun süre öteledim.arada gaviscon şurup kullandım.en son dayanamayıp gitti gastroentolojiye. sabah mide koruyucu,yemek önce ayrı hap sonra ayrı hap ,yatmadan önce şurubu hapı ayrı.bunları kullanıyorum. yemeklerde acıyı salçayı çıkardım. çiğ soğanı çıkardım. alkol çıktı hayatımdan. ama buna rağmen devam ediyor. psikolojim bozuldu. tek kalan e sigara onu da aromasız olarak yarıdan aza indirdim tüketimi. onu da hiç içmeden bir deneme yapacağım.

akşam yemeğinde neler yediğini de yazarsan sevinirim.fırında çok az yağla kabak patlıcan patates yiyorum. bazen haşlama patates

Öncelikle akşam yemeğinden başlayayım
Sıvı ve yağlı olmayan herşeyi yedim mesela çorba akşam yemeklerinde asla çorba içmedim bu süreçte aslında tamamında içmedim desem daha doğru olur sanırım
Yemeklerde özellikle diger dikkat ettiğim şey baharat,tuz ve acı olmamasıydı...
Yeğenim doktor onun tavsiyeleri ile kendime program yaptım az önce bahsettiğim serüven bunun bir özeti gibi.
Buradaki detay sıvı yi en aza indirmek ve beslenme düzeni aslında,,
Üzerinde özellikle durduğu konu yemeklerden en az yarım (1 saat olursa daha iyi)saat önce sıvı alımını kes ki yemek sırasında sindirim sistemi çalışmaya başladığında oluşan asiti yemiş olduğun yiyecek içine çeksin sindirim olayı yemek başlar başlamaz bundan itibaren en az 1,5 saat sürer bu süre boyunca(reflü denilen şey olması gerekenden yüksek asit oluşumunun yaptığı tahribatin bir sonucudur) asidi çevreye yayacak sıvıdan uzak durmak demişti...
Çayı haftasonu kahvaltılarında bir bardak olmak koşuluyla tükettim uzun süre,uzun süreden kastım 10 ay civarı sanırım ????
Bunun dışında vücudun sıvı ihtiyacını hep meyveler ile aldım diyebilirim.Ve saat kuralına harfiyen uydum sayılır bazen kötü hissettiğim zamanlarda süreyi 3 saate(yemekten önce 1sonra 2 gibi) bununla beraber kötü seyreden durumda sıvı olarak sadece şurup...
İlginçtir bunları yaparken ecigi bırakmadım hocam ????
Aklıma gelen bir detay daha, çiğ kabuklu yiyecekler de sorunumdu mesela...(yeşil biber,domates,iyi bir sıvı kaynağı ve faydalı olmasına rağmen kabuklu salatalık)
Aşırı yemekten hatta hatta yeteri kadar yemekten bile kaçınmanız lazım bununla beraber programa sadık kaldiginizda atlatacaginizi düşünüyorum...Ne yazık ki çok uzun zaman alan bir süreç ve bitti rahatladım dediğiniz anda bile nükseden bir şey...
Sizin beslenme şeklinizi bende uyguladım hocam ki doğru bir yöntem,benim yaptığım ekstra sayilirsa eğer doymadan yemekten kalkmak oldu sürekli olarak..

Şuan da ne buharladığımı bilmiyorum????
Kıyıda köşede ne zaman demlediğimi unuttuğum bir likit, etiket yok, içeriği bilinmiyor????
Çekiyorum ne çektiğimi bilmiyorum ama tahminim butter pecan, fw hazelnut, fw craham cracker daha bişeyler bişeyler var.
Çorba olmuş ama güzel olmuş????

IMG_20210616_211242.jpg

Son düzenleme:
1,930Konular
128,742Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt