• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Şu anda ne "buharlıyorsun?"

Fuad

Community
Sangre Royal Aroma (Sangre de Drago)
  • FEV 4.5
  • Ms. Coco Blueberry - Fly High
  • SQuape A[rise]
  • Calipitter Chow Aroma von Mom & Pop
  • FEV 4.5S+
  • Hayvan Juice Cok Güzel
  • Taifun GTR

Son düzenleme:
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Ama tabi eskisi gibi içmiyorum bu mereti.
Bazen hiç içmiyorum. Arada bir kafama vuruyor, işte o zaman yakıyorum bir tane. Aslında tamamen bırakmıştım. Bu pandemi ilk çıktığında bizi eve tıkadılar aylarca, dur bir paket alayım evde dursun, dur bi paket alayım evde dursun diye diye ufaktan yine başlamış olduk.

o zamanlar ben daha yeni başlamıştım ürün bulamıyordum... yurtdışı forumları, burası, yan mahalle, telegram, whatsapp grupları, facebook grupları, instegram falan derken baya bir meşgale olmuştu bana... şimdi hepsi kapanıyor birer birer bi canım forumum, bir de küçük bir whatsapp grubumuz var o kalacak... yeter yaw yıldım...

Bende ecig başladığımda öyleydim. Kilo kilo likit yapıyordum valla. Şimdi likit yapmak içimden gelmiyor, yoruldum. 5 ay önce aldığım 1 kilo nbase hiç açılmamış olarak duruyor. Aromaları hiç sorma koliyle duruyorlar???? artık yüzlerine bakmıyorum. Canım sıkıldıkça aromaların olduğu kutuyu açıyorum bakıyorum amaaaaan kim uğraşacak sizinle diyip kapatıyorum????

Zevkler ve renkler tartışılmazdır derler:)
Bu yüzden yorum yapamam ,benimde çoğu kişinin allayıp pulladığı likitleri ağzıma süremediğim olmuştur .bu nedenledirki paylaşımımda marka ve içerik bilgilerini açık açık yazdım ,.demem o ki olur ya bu likitleri beğenen içmek isteyen varsa boşa gitmesin ,beğenmeyen zaten talep etmez ben hiç bir kimseye sizin beğenmediğiniz ürünleri alın diye zorlama içine girmedim beğeneni de niye beğeniyorsun diye sorgulamam ,bende beğenmedim ama sizin içtiğiniz likitleri de hiç beğenmedim mesela ,siz yanlış anladınız herhalde ,bu tür yorumlarınızı benim paylaşımımı alıntı yaparak dile getirmeniz hiç şık olmadı.:mad:

zaman zaman dile getiriyorum;
eger ki gercekten ???? istiyorsa canin, onun yerine koyabilecegin sert, doygun, cok tatli olmayan bir likit secip bir atoda surekli hazir bulundur abi. benim ateslim bu de.

dumani ilk mtl atomu aldigim gun biraktim. Kaldi ki o donemki tecrubesizlik ile vape shoplara sorup tek bulabildigim RY4 ve benzer tatlardaki sentetik, uzerinde sadece "tobcco" yazan likitlerle bile mucadele ederek geri donmedim. Sonrasinda da zaten bilgi sahibi olup, surekli denemeye devam ederek kendime uygun lilit grubunu buldum. Yani demek istedigim yeni baslamis olsan ne ala, mucadele donemin derim. Lakin cok yol katettin be abi. Hala cift kanal gidiyor olman uzuyor beni.

"ayni keyfi vermiyor" diyebilirsin fakat hepimiz biliyoruz ki biri duman, digeri buhar. Tabi ki ayni olamaz, ayni tadi vermez asla. Onlarca, yuzlerce aroma/likit denedik, yok yani olmayacak da. Mumkun degil yani. (yine de "bence" ifadesini kullanayim) ????
Hani arada bazi arkadaslar der ya " falanca aroma/likit bildigin atesli gibi" diye. Duymus/okumus olmalisin. Bu mesajlari okuyunca guluyorum :) fakat onlarin adina da cok seviniyorum cunku bu olgu bile onlari atesliden uzak tutacak, tutunacak bir dal.

bence sen de benzer motivasyonu saglarsan kokten cozersin bu isi. ✊????

Ne güzel yazmışsın diline parmaklarına emeğine sağlık. Haklısın acemi değilim, çok likit denedim, denedim, sende biliyorsun,
Kesşnlikle ateşliye benzeyen likit yok, yada bana denk gelmedi. Tribeca ilk denemiştim, çorap kokusu gibi neredeyse bayılıyordum????
Ama tavsiyeni dinleyeceğim. Bir tane bulup bu benim ateşlim diyeceğim. Ve sert nbase????

Herkes icin degil :) benim icim almiyor, yavan geliyor.
Sadece grip gibi tat/koku hissiyatinin dustugu durumlarda kullaniyorum. Lakin ilk denemelerimi nbase ile yapmis olsam kesinlikle surdurebilirdim.
O nedenle ben de bazen soranlara nbase ile baslayin tavsiyesinde bulunuyorum. Ilk tanisma olumlu olursa devami da olur.

açıkçası ben ateşliyhi dl ile bıraktım ama dlde sek gitmiyor çok yavan (dediğin gibi) ve acı geliyor... ama mtlde gerçekten çok keyif verdi.
sanırım bir de ateşliye yakın; çünkü tad yok garip bir acılık var ama o da vg markalarına ve vg/pg/nic oranlarıyla değişiyor.

abi senin damak genis, her telden likiti icebiliyorsun. meyve/sebze, tatli/tuzlu, sutlu/buzlu :p ne varsa kullaniyorsun. :ROFLMAO: fakat durup bakinca gelir gecer seyler oldugu ve yordugu goruluyor. yani baktigimda gordugum "keyif" tamam, fakat "ihtiyac" ? iste orayi doldur.

2 yili gecti her gun 2 setup tasiyorum. birinde ihtiyacim, digerinde keyfim var. Bakma keyfim dedigime, elimde 30-35 farkli kullanima hazir likit var, 5-6 tanesinin iceriginde tutun tutun yoktur. gerisi tutunun 50 tonu ???? benim icin ihtiyac ve keyif bir arada - tutun ve aromatik tutun.

(bana gore) bu noktada su da var; benim gibi tutun grubunda olanlarin atesliye bagimlilik ve geri donus riskini yuksek goruyorum. Her ne kadar farkli formda yurusekte aslinda bagimliligimizi idame ettiriyoruz. Bir baska konuda konusmustuk. buhar varken dumana donmem ama buharda tatmin oldugum noktayi kacirmamam lazim. Damagima uymayan tatlarda likitler denedigimde sogudugum nokta sadece o likit olmuyor, genel olarak buhari bile sorguluyorum.

O yuzden de guvenli liman sart (ateslim diyecegin likitler) ve hatta guvenli sular (damagina uygun likit grubu)

Nic burada en onemli etken.
ben farkli bir base alinca koku ve tat testi yapiyorum. Simdiye kadar acimsi bir base e rastlamadim ama tuhaf kokulu, fazla tatli olanlara denk geldim. Tadi bana uygun notr ise nik ekliyorum. :giggle: nik secimi icin de bir ara epey denemeler yapmistim ????‍♂️

1,930Konular
128,743Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt