• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | E-Likit Tabu (18+)

affi 

Doğrulanmış
Başlıktan dolayı "nooluyoo lan orda!.." diyerek damlayan forum sakinlerinden çok özür diliyorum. ????
Mesele başka;
Õncelikle belirtmem gerekiyor, yönetim gerek sağlık yönünden gerekse başka sebeplerle konunun tartışılmasını uygun görmez ise konuyu yayınlamasın, yayınlandıysa silsin lütfen. Õnyargım yok, çünkü benim de bu konuda herhangi bir fikrim yok. Sadece merak işte. Gelelim konuya;
Üyesi bulunduğum diğer platformda 18mg nik. baz-likit üzerindeki oranların konuşulmaması kurala bağlanmıştı. Halen devam ediyor mu bilmiyorum. Merak ettiğim salt baz-likitlerde 50mg oranlardan rahatlíkla bahsediliyorken, serbest baz-likitlerde neden 18mg üzeri konuşulmuyor? Örneğin 24mg oranínda serbest baz tüketen hiç mi yok? Õrneğin ben yakın bir zamana kadar 28ga 6 tur sarımla günlük 6-7ml tüketiyorken, yaklaşık 1 aydır 18mg a geçtim. 30ga, 6 tur sarımla günlük tüketimim 3-4 ml arası.
Şimdi zurnanın zırt dediği yer:
Bir süre daha nik. bağımlılığım devam edecek gibi. Diyelim ki gúnlük likit tüketimini daha da aşağı çekmek istiyorum, 50 mg salt baz kullanmak yerine örneğin 32ga ve yine 6 tur sarımla 24mg serbest baz tüketemez miyim?
Herkese selam.

Son düzenleme:
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Uzunca bir süredir herkesin ittifak ettiği adresten alıyorum hocam.

12mg buharlarken günlük tüketimini 6ml civarıydı. Toplamda 72mg/gün
18mg gúnlük 3-4ml arası. Ortalama 3,5 ml kabul edersek toplam 63mg/gün.
Diyelim ki 24 mg 2,5 ml de sabitledim, bu durumda toplam 60mg/güne tekabül eder. Günlük toplam nik. alımında artış yok yani. Ancak anlık etki nasıl bir sonuca yol açar, hiç fikrim yok hocam. Bu durumda da salt baz 50mg aklıma geliyor. Orada nik. oranı daha yüksek.

salt kullanmayında kullandırmayında bu arada günde aldıgın nikotin miktarı o değil aslına bakarsan :) 10 katını hesaplıyorsun 18 mg dediğimiz seyde ml deki 1.8 mg oranıdır :) ve aslına bakarsan sen tam olarak 18 mg nık kullandıgında 63mg almıyorsun saltta kana ve vicuda karışma oranı farklı

Anlık yüksek nikotin almak iyi değildir(bence)
Yukarıda tecrübemi yazdım yüksek nikotinin anlık alınması ile ilgili ,
Ağrı kesici gibi düşün verdikçe hep daha üstünü ister alıştırma kendini

Daha da niyetliysen yüksek nikotine “çocuğun olmaz bak” diyeyim ????

Kıhh kıhh kıheh

Selam hocam , Tr de 50mg olarak satılan saltBase lerin tümünün aslında 28.5mg olduğunu biliyorum , yeni gelen farklı bir saltBase varsa onu bilmiyorum (İthal likitlerin içinden gerçek mg ihtiva edenler var tabi Halo gibi) . Bir ara mtl de 6-9mg ye kadar düşebilmiştim, saltBase ve saltlikit kullanmaya başladıktan sonra Nic. eşiğim çok yükseldi, podmod dan sonra uzun süre mtl rda da 29ga da 50 mg içtim , ipin ucu kaçınca son 1-2 aydır saltLikit alımımı sıfırladım şimdilik, freeBase ve normal likite döndüm , şimdi İlke nin Siegfried NiC. ile 26-27ga da 15-18mg arası cebelleşiyorum, yenilerde günlük tankın birine 12mg koymaya başladım. İmkan doğrultusunda hepsi denenebilir neden olmasın ama ipin ucu kaçtığında tekrar toparlamak güç oluyor, kontrollü olmakta fayda var.

Başlığı görünce bi hevesle daldım, nikotinmiş :(

Troyx ile 30mg rahat içiliyordu. 1x ile 18-24 aynı şekilde. Dl de ise şöyle bir anım var,

İlk başladığımızda satışları ben yapıyordum. Topu topu 20-30 müşteri var, kim hangi likitten kaç mg içiyor biliyorsun. Benden 30mg isteyen arkadaş baktım 12mg sipariş vermiş. Aradım 24 gönderiyorum değilmi diye sordum. Gayet doğal bir şekilde "yanlışlık yok, ciğer çekimine geçtim " dedi :)

Soruya gelecek olursak, eğer daha önce günlük 2-4 paket sigara içiyorsanız 24mg sorun olmaz. Ama günde 10 dal winston light içipte sırf tasarruf için 24mg deneyecekseniz yanında aynı likitin 4 şişe 0mg sinden peşinen sipariş verin :)

İletinizi yine keyifle ve tebessümle okudum Hocam.
24 mg ye geçmeye karar vermiş değilim. Ayrıca henüz denemedim de. Bu nedenle nasıl bir etki yapacağına dair hiç bir öngörüm de yok açıkçası.
Tasarruf mevzusuna değinecek olursam, hedefim maddi tasarruf asla değil, ciğere yolladığım sıvı miktarını ne kadar azaltırsam o kadar faydama diye düşünüyorum. :)

1,903Konular
128,393Mesajlar
9,847Kullanıcılar
AngaraMeSiSon Üye
Geri
Üst Alt