• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | E-Likit Tabu (18+)

affi 

Doğrulanmış
Başlıktan dolayı "nooluyoo lan orda!.." diyerek damlayan forum sakinlerinden çok özür diliyorum. ????
Mesele başka;
Õncelikle belirtmem gerekiyor, yönetim gerek sağlık yönünden gerekse başka sebeplerle konunun tartışılmasını uygun görmez ise konuyu yayınlamasın, yayınlandıysa silsin lütfen. Õnyargım yok, çünkü benim de bu konuda herhangi bir fikrim yok. Sadece merak işte. Gelelim konuya;
Üyesi bulunduğum diğer platformda 18mg nik. baz-likit üzerindeki oranların konuşulmaması kurala bağlanmıştı. Halen devam ediyor mu bilmiyorum. Merak ettiğim salt baz-likitlerde 50mg oranlardan rahatlíkla bahsediliyorken, serbest baz-likitlerde neden 18mg üzeri konuşulmuyor? Örneğin 24mg oranínda serbest baz tüketen hiç mi yok? Õrneğin ben yakın bir zamana kadar 28ga 6 tur sarımla günlük 6-7ml tüketiyorken, yaklaşık 1 aydır 18mg a geçtim. 30ga, 6 tur sarımla günlük tüketimim 3-4 ml arası.
Şimdi zurnanın zırt dediği yer:
Bir süre daha nik. bağımlılığım devam edecek gibi. Diyelim ki gúnlük likit tüketimini daha da aşağı çekmek istiyorum, 50 mg salt baz kullanmak yerine örneğin 32ga ve yine 6 tur sarımla 24mg serbest baz tüketemez miyim?
Herkese selam.

Son düzenleme:
0.75-1 ohm arası 6-9mg 4ml tüketiyorum, günde 1 paket mavi monte carlo içerdim yıllar önce. 12 ile başladım sonra 9 ve 6-9 oldu. Şu an rahat rahat kesiyor. 24mg falan aman hocam herşey sağlık için. Tabi biraz da paradan tasarruf :)

Şahsen salt ve serbest nikotin arasındaki farkın, saltın yapısının ve kısmen de olsa bileşenlerinin farklı olduğunu, amacın daha hızlı kana karışarak nikotin ihtiyacının hızlı, az likit ile, az nefes ile ve uzun süreli giderilmesi olayı olduğunu düşünüyorum. Zararlı mıdır, bilmiyorum. Yararlı mıdır, onu da bilmiyorum.
Denedim mi? Evet. Denilen işe yarıyor mu? Evet. Sevdim mi? Hayır. 5-6 farklı türde salt likit denedim ama her halükarda boğaz vurumu ve hissiyatını beğenmedim.

O kadar yüksek nikotinler hakkında konuşmak dahi istemiyorum, çok yüksek rakamlar bunlar. Salt ile, nik ile, pod ile, mod ile değil de nefis ile uğraşmalı böyle durumlarda. Dur demek gerek.

Valla normal sigarada da elektronik sigarada da hiçbir seviye nikotin beni kesmiyor :D 9 12 25 18mg denedim hrpsinde 4ml tüketiyorum. O yüzden 9mg üstüne çıkıp boşuna likiti acıtmıyorum.(y)

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Bende öyle olmadı hocam, 12mg da günlük tüketimim 6-7 ml arası iken, 18mg da 3ml den biraz fazla.
Günlük püf sayısı hemen hemen aynı. Bir farkla nik. seviyesini 18 e yükseltince teli incelttim. Bobin yüzey alanı azaldı ve dolayısıyla puf başına çektiğim buhar yoğunluğu-miktarı azaldı . Tüm bu formülasyona bağlı olarak günlük puf sayısı değişmemekle birlikte günlük likit tüketimi azalmış oldu. Pil tüketimi de işin bonus kısmı.
Steam engine'den istifade ederek hazırladığım aşağıdaki tablo daha açıklayıcı olacaktır.
Not: Tablodaki veriler kişisel beğeni-kullanım tercihlerim olup, genele hitap etmeyebilir.
Tablo şöyle (yüzey alanlarına dikkat):

9mg için 26ga, 2,5mm iç çap Yüzey Alanı= 86mm2 Ohm= 0,76 Güç= 16w
12mg için 27ga, 2,5mm iç çap Y.A.= 75mm2 Ohm= 0,93 Güç= 14w
12mg için 28ga, 2,5mm iç çap Y.A.= 65mm2 Ohm= 1,15 Güç= 12w
18mg için 30ga, 2,5mm iç çap Y.A.= 50mm2 Ohm= 1,75 Güç= 9,2w

30ga ka1, 2ohm :
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

Misal 15mg içiyorum bazen, tatmin etmezse direnci 2.5 ohm olarak yükseltiyorum.

28ga ile düşük tur sayısında da deneyebilirsiniz.

Olay, tatmin durumuna göre sarının yüzey alanı ile oynamak. Düşük nikotin ile yüksek tüketim yapmak yerine yüksek nikotin oranı ile düşük tüketim yapmak daha sağlıklı.

Son düzenleme:
Ben de 24 mg 3m siparişi verdim. Günlük 18 mg 1 ml tüketimden 24 mg 0,5 ml ye düşmeyi planlıyorum. Macera peşindeyim kısacası. :)

B2F95A5E-B027-4931-935D-AB4DC037EA91.jpeg
Sevim koş koş +18 ler +24 lerden bahsediollaaaaa
Komşuda piser bize de düşer belki kız
????????????????
Hocam isin sakası bi yana guzel bir konuya değinmişsin....bilgi guzel bisey
@affi

24mg civarı serbest nikotin çok sert olur diyorlar. Kullanan var mıdır acaba. Esasen sert içim seviyorum ancak 24mg nasıl olur bilemiyorum. Ben de sipariş aşamasındayım ama daha yükseğine cesaret edemediğimden 18mg sipariş vereceğim.

Şu "kesme" olayı bir bende mi başarısız diyordum, benim gibi birini görünce resmen sevindim.
Özellikle bilgisayar başında çalışan ve çalışma ortamında rahat buharlayabilen insanlar anlar sanırım ne demek istediğimi.
O koltuğa oturunca alıyorum elime cihazı, mesai bitene kadar 4-6ml arası kesin içiyorum. İşten sonra da olaylar pek değişmiyor. Günlük 10ml tüketiyorum.
6 mg ile başlamıştım. "Kesmiyor yükselteyim o zaman dedim" 9 mg denedim, baktım tüketim aynı, değişen tek şey akşama doğru çöken ağırlaşma, yer yer çarpıntı (çok çay kahve tüketiyorum) hatta bazen baş ağrısı. E tabi hoş değil.
Sabit oturduğum yerde düşük nikotin (3 mg) alayım, nikotin tüketimim az olsun en azından, nasıl olsa emzik gibi elimde dedim, bu sefer oturduğum yerde 10ml içtim, bi ağızıma dökmediğim kaldı.
Bir şekilde zorlaya zorlaya 6-7 mg seviyelerine düştüm, şu an günlük tüketimim 6 ml civarı.
Pod'a mı geçsem diyorum, 50 mg salt bana göz kırpıyor. Onu da bu hızla 1 saatte çerez gibi yerim gibi geliyor.
Resmen ateş beni çağırıyor...

Nasıl olsun isterdim?
Günde 2 ml 9-12 mg arası tüketen, kayfun prime gibi 2ml tankı olan atomizerlarla tek tank içen, akşamları gün aşırı pamuk değiştiren titiz abilerimiz gibi olmak isterdim vallahi. Adamlar bu işin hakkını veriyor, ben b"kunu çıkarıyorum bence.

1,903Konular
128,404Mesajlar
9,847Kullanıcılar
AngaraMeSiSon Üye
Geri
Üst Alt