• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Likit Tobacco absolute basit anlatim

MoNoT10 

Council
Doğrulanmış
Tobacco absolute nam-ı diğer cankurtaran ????
Cok cok basit sekilde anlatim yapip fazla kafa karisikligi olusturmadan konuyu noktalayim istiyorum .
Arkadaşlar oncelikle nedir bu TA(tobacco absolute-bundan sonra Ta olarak anilacaktir)?
Ta tutun ekstrakti dir,yani basitce tütünün aromasi.
Hazirlanisi:
10 ml pg icine 1ml Ta koyup guzelce karismasini saglayin oldu bitti bu kadar
Kullanisi:
Bu hazirlamis oldugunuz karisimdan
Hazirlamis oldugunuz likitin icerisine
“Her 10 ml likit icin 1veya2 damla damlatmaniz yeterlidir
Not:Ta ‘yi pg icinde hazirlanis kisminda belirttigim sekilde seyreltmeden kullanmamanizi tavsiye ediyorum.
Ve son olarak
Tarif olusturacaklar icin:
Herhangi bir tutun aromasina ek olarak
-Krema-cream fresh-sweet cream-vanilla bean ice cream %2 olarak
-Eğer graham cracker isterseniz %1 olarak
-Eğer çerez tadi isterseniz %0.5 olarak
-Eger tatli bir tat isterseniz de sweetner her 10ml’ye 1 damla olarak ekleyebilir
Ve cok kolay bir sekilde tarifinizi olusturabilirsiniz
- bir tarifi suraya birakayim-
Realcig -1ml 555-1ml
Sweet cream %2
Sweetner 10ml/1 damla
Acetyl pyrazine %0.5
Graham cracker % 1
Tobacco absolute her 10ml/1&2 damla

Kendi çapında bir buharci oldugumu da belirteyim bu arada,isin kimya kismindan pek anlamam????
Bu konuda destek veren olursa da ayrica sevinirim

Bunlarin icinden dilediginizi cikarabilir ve istege gore farkli aroma ilavesi de yapabilirsiniz tamamen sizin hayal gücünüze kalmis.????
Baslikta cankurtaran demiştik
Evet icemediginiz likitlere yine kullanim kisminda belirttigim sekilde deneme yaparak kurtarma sansiniz cok yuksektir.
Not2: kurtarmak istediginiz likitten 10 ml ayirarak buna uyguladığınız ta ile test ederek hosunuza gitmesi halinde kalana da uygulamaniz daha iyi olacaktir.
Hazirlamis oldugunuz tarifleri ta ekli sekilde en az 3-4 hafta demlemenizi tavsiye ederim
Yine halihazirda icilen likitlerinize uygulamayi dusundugunuz de ise kendi uygulamam en az 10-15 gün bekletmek oluyor
Diger taraftan bu konuya kendi uygulamalarinizla destek vermenizi umarim.halihazirda tarifi olan varsa da buyursunlar efem????
Buhariniz tatli keyifli olsun ????
Edit:2.düzenleme

Son düzenleme:
Tarifleriniz ve bilgi aktarımı için teşekkürler.

555 ve Real cig demlediğimde mutlaka birkaç damla ilave ediyorum. Gerçekten çok yakışıyor.

Dün gece de çok zamandır meyveli likit kullanmadığımı ve özlediğimi düşünerek mango yaptım. Tadı yavan gelince t.a. ekledim ama daha beter oldu ???? birkaç gün sonra deneyeyim bari.

Aslında daha önce içtiğim ve beğendiğim bir aroma fakat epeydir tütün türevlerini kullanıyorum ve damak tadım değişmiş anlaşılan.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben hiç beklemedim, çalkalayıp ekledim asıl aromaya. Zaten birkaç damla kullanılıyor.

1 ay kadar once ilke kimya'dan 30ml pg alip ta karisimini yaptim kenarda bekliyor...
Surekli lkullandigim likitler:
parliament blue, tribeca, soho, cohiba, efkar serisi...
Bunlara ta ekleyim mi? Eklememi onerirseniz oran verebilir misiniz?

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Ozellikle konuyu actigimda da belirttiğim üzere isin kimya tarafindan pek anlamam.
Mantik olarak piyasada bulunan aroma konsantrelerinin cogunun pg ile seyreltildigini dusunursek,bizim yaptığımızın da ayni olduğu sonucu ortaya cikiyor
Yani konsantreyi pg de seyreltmek
Bu doğrultuda bende seyreltilmis ta ya diger aromalar gibi bakiyorum ve demleme yapmadan direk karisimlara ekleyerek base’in icine ekliyor ve demlemeye bırakıyorum

Zaten tadı tuzu yerinde aromalar kullanıyorsunuz bence gerek yok ama illa ki deneyeceğim diyorsanız yukarıda yazdığı gibi 10ml likite bir damla gibi kullanın.
Ayrıca limitin tümüne koymayın, misal 10 ml demlenmiş limiti başka bir şişeye alıp bir damla kullanıp çalkalayın. Sonra 1-2 gün dinlendirip deneyin. Bir fark yaratmadiysa bir damla daha eklersiniz. Hoşunuza giderse tümüne uygularsınız.

Önceki mesajımda bahsettiğim mango likitim 40ml idi. 4 damla tobacco absolute, 4ml mango aromasını esir aldı yani öyle düşünün. Çok sert bir aromadir.

Son düzenleme:
Bu aromalarin iceriginde fe tobacco absolute ya da farkli bir tütün ekstrakti varmidir bilemiyorum
Çünkü cohiba haric digerleri hazir mixler,bilen varsa eger yardimci olacaktir
Ama yinede deneme yapmaniza engel bir durum yok sonucta likit size ait ????
Uygulamayi soracak olursaniz
Ben 10ml/2 damla-20ml/3 damla-30/4>> Seklinde yapiyorum
Sizde elinizdekinden 10 ml ayirarak icine 2 damla ta koyarak deneme yapabilirsiniz
Edit: ben cevabi yazarken @murcix hocam coktan yazmış pişti olduk ????

Katmerli cevap oldu @Şehsuvar hocam, daha iyi oldu. İki kullanıcının da fikri aynı zira.

Bu Aroma ile 555 çok lezzetli oluyor. Bir sürü tütün aroması/likiti denedim ama yine dönüp 555+Tb.Ab karışımı buharlıyorum. Bazı N.E.T. tütünler de çok güzel ama 2-3ml sonra coil tanınmıyor.

????????????yazarken farketmedigim icin evet öyle oldu
555 le guzel uyumu var
Ben de en son new pistachio ry4 mixi geldi arkadaştan -ya ben bunu icemedim diye
Dedim ver ben onu adam ederim icine 4 damla ta sanki icindeki fıstık tekrar cana geldi ????

Bunu öğrendiğim iyi oldu zira 20 gün sonra ziyaretimize gelecek akrabalar boş gelmesin diye yerli bir tedarikçiden mixler aldım:) pistachio da var aralarında, sevmezsem eklerim mutlaka

oooo güzel başlık bi tarif te benden gelsin o halde pod cihazlarda ödellikle juul de vazgeçilmezim????

P_20191202_020404.jpg

Free Base ile Orjinal tarifim de bu 30ml vg/pg:70/13 için

Tobacco absolute 4.2 ML 139D %14
İnport 0.9ML 30D %3

Tam bir Kent Switch????????????Afiyet Olsun...

Öncelikle TA merak edenler için çok faydalı bir konu olmuş. Ben de bir merak eden olarak teşekkür ederim :)

PG içinde %10 olacak şekilde seyreltiyoruz anladığım kadarıyla, o zaman 10ml pg + 1ml TA yerine, 9ml pg + 1 ml TA olacak şekilde karıştırmak daha doğru galiba. Şimdi 1 ml için sende yani takıldığın şeye bak diyebilirsiniz ama hazır yaptığımız likitlere eklerken her 10ml likit için 1-2 damla eklememiz tavsiye ediliyor, haliyle oldukça kuvvetli bir tütün aroması. O yüzden söylemek istedim yani :) Onun dışında bir sorum olacak. TA ve PG karışımlarını ne kadar süre bekletebiliriz yada saklayabiliriz ? Son kullanma tarihi gibi bir şey söz konusu mu ? Malum kullanım oranı çok düşük, damla hesabı. O yüzden merak ettim sormak istedim. Sevgiler :)

İkinize de teşekkür ederim hocam baktim ki herkes bu konuda soru basligi şeklinde açmış konulari
Dedim dilimiz döndüğünce anlatalim ????
@Nacruno hocam evet dogrusu 9ml pg/1ml ta
Ancak ben bu kisma pek takilmadan ateşle gitsin kafasindayim ????????????
Diger sorunuz icinse bende son bir yildir kullandigimdan pek fikrim yok açıkçası ama ben buzdolabinda tutuyorum,daha önce kullandigim 10 ml’ligi 1 yil olmadan atmistim mesela,kendimce makul fiyata edindigim bir ürün sonucta
Edit: saklama ve ömrü konusunda bilgisi olan var ise bizi ayrica aydinlatirsa da cok sevinirim

Son düzenleme:
1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt