• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Likit Tobacco absolute basit anlatim

MoNoT10 

Council
Doğrulanmış
Tobacco absolute nam-ı diğer cankurtaran ????
Cok cok basit sekilde anlatim yapip fazla kafa karisikligi olusturmadan konuyu noktalayim istiyorum .
Arkadaşlar oncelikle nedir bu TA(tobacco absolute-bundan sonra Ta olarak anilacaktir)?
Ta tutun ekstrakti dir,yani basitce tütünün aromasi.
Hazirlanisi:
10 ml pg icine 1ml Ta koyup guzelce karismasini saglayin oldu bitti bu kadar
Kullanisi:
Bu hazirlamis oldugunuz karisimdan
Hazirlamis oldugunuz likitin icerisine
“Her 10 ml likit icin 1veya2 damla damlatmaniz yeterlidir
Not:Ta ‘yi pg icinde hazirlanis kisminda belirttigim sekilde seyreltmeden kullanmamanizi tavsiye ediyorum.
Ve son olarak
Tarif olusturacaklar icin:
Herhangi bir tutun aromasina ek olarak
-Krema-cream fresh-sweet cream-vanilla bean ice cream %2 olarak
-Eğer graham cracker isterseniz %1 olarak
-Eğer çerez tadi isterseniz %0.5 olarak
-Eger tatli bir tat isterseniz de sweetner her 10ml’ye 1 damla olarak ekleyebilir
Ve cok kolay bir sekilde tarifinizi olusturabilirsiniz
- bir tarifi suraya birakayim-
Realcig -1ml 555-1ml
Sweet cream %2
Sweetner 10ml/1 damla
Acetyl pyrazine %0.5
Graham cracker % 1
Tobacco absolute her 10ml/1&2 damla

Kendi çapında bir buharci oldugumu da belirteyim bu arada,isin kimya kismindan pek anlamam????
Bu konuda destek veren olursa da ayrica sevinirim

Bunlarin icinden dilediginizi cikarabilir ve istege gore farkli aroma ilavesi de yapabilirsiniz tamamen sizin hayal gücünüze kalmis.????
Baslikta cankurtaran demiştik
Evet icemediginiz likitlere yine kullanim kisminda belirttigim sekilde deneme yaparak kurtarma sansiniz cok yuksektir.
Not2: kurtarmak istediginiz likitten 10 ml ayirarak buna uyguladığınız ta ile test ederek hosunuza gitmesi halinde kalana da uygulamaniz daha iyi olacaktir.
Hazirlamis oldugunuz tarifleri ta ekli sekilde en az 3-4 hafta demlemenizi tavsiye ederim
Yine halihazirda icilen likitlerinize uygulamayi dusundugunuz de ise kendi uygulamam en az 10-15 gün bekletmek oluyor
Diger taraftan bu konuya kendi uygulamalarinizla destek vermenizi umarim.halihazirda tarifi olan varsa da buyursunlar efem????
Buhariniz tatli keyifli olsun ????
Edit:2.düzenleme

Son düzenleme:
Bu şişede 1ml Tobacco Absolute, 9ml pg var.

İlk defa aldım, rengine şaşırmadım değil. Şeffaf tahmin ediyordum.

b198cf939825f98209e5bf805b6b37f6.jpg

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Size önerim ilk kullanımınız olacak ise eğer likiti rezil de eder vezir de eder , 100 ml lik tütün likitlerine 3 damladan fazlası likiti farklı boyutlara götürüyor bunu denerken likitleriniz çöp olmasın diye özellikle yazdım ..

@Dadaş hocam niye rezil etsin kullanmasi gereken aromalar su anda belli basli aromalar zaten fe cesitlerinden bazilarinda deneme yapacak kendisiyle ayrica ozelden de görüşüyorum
Ben bir ornek vererek konuyu goruslerinize sunayim hatta sizin ozelinizde genel bir tartisma konusu olsun
50 ml real cig +555 karisimima %0.5 acetyl pyrazine eklemesi yaptim ap(acetyl pyrazine) i az cok bilenler kendi başına kokusu islanmis rutubetli cips gibi kokusu vardir hatta bir tik ilerisine goturecek olursam ayak kokusu bile alindigi soylenegelir oransal olarak dikkat etmek gerekir
Ancak likit icerisinde yeterli zaman tanindiginda kavruk bir tat verir herkes soyle bilir kuruyemis olarak mesela ama esasen kavruk bir tat birakir tabii ki kuruyemiş vari bir yani da vardir ilaveten belki şaka gibi gelebilir size
50 ml real cig+555+ap karisimima
15 damla ta eklemesi yaptim burada tek dezavantaji
Her tank icin pamukta ve coilde kurum oluşturmasıdır ki bu da her tank bitiminde bu konuya dikkat edip dryburn ve pamuklama yapan biri icin sorunsuz ve keyifli icime sahip olursunuz
Diger yandan yine az cok latakia veya diger net tuketen kullanicilar cok iyi bilirler bu durumu ama icim keyfi de bu durumu gozardi etmelerine yeter ????
Edit : ha o kotu durumdan kastiniz buysa evet benim de kabulümdür rezil ediyor coil ve pamuğu ????

100 ml likitinizi 50 ml olarak 2 ye bölün birine 2 damla birine 3 damla ekleyin aradaki bir damlanın bile likitteki farkını görün derim , şahsen Real cigde 3 damlayı denemiş birisi olarak likiti agirlastirip icindeki lezzetlerin önüne geçtiğini çok rahatlıkla hissettim ..

Yazmamdaki amaç ilk denemsi ise eğer dikkatli olması hususundaydı , kendi deneyimlemelerimde 3 damla ile beklediğim sonuçların biraz ötesinde tatlar yakaladım , sizinde görüşünüze arastırmanıza önerilerinize saygı duydugumu belirtmek isterim , sahsım bunu ilk kullanırken böyle faydalı ve öneri olarak okuyabileceğimiz yazılar dahi yoktu amacım sadece ilk kullanımda deneme yanılmada en az zayiatı vermesi ..

Estagfurullah hocam biz de cok oyle ahim sahim gurmeligimiz yok sonradan gormenin tekiyim afedersiniz ????????
Evet haklısınız biz bu bilgilere zamanla kolay erisemiyorduk ama gorduk ki burnumuzu bu islerin icine sokmadan öğrenemeyeceğiz ????????
Daldik gittik deryaya ???????????? eh iste dilimiz döndüğünce tecrubemiz kadar dileyene yardim amacimiz
Teşekkürler ????

Hatta bunu da suraya ekleyeyim
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
Dikkat edilirse icerigi veren karisimlarda
Hacimsel olarak oranlarin %1 de dahil olmak uzere %80 lere kadar çıktığını görmek mümkün
Buradan aslinda su anlaşılıyor istedigimiz keyifli tat icin oranin bir onemi olmadigi yani duz mantikla bakıldığında
tabii ki her bir aromayi ayri olarak ele aldiginizda belirli alt limiti ust limiti mevcut ancak hazzin alindigi pik noktadir oran (yine buraya bir bence birakayim ????)
Hic unutmam sevgili Melih abi derdi arkadaşlar denemekten cekinmeyin sonuclari kotu de olsa bu gun olmazsa birgun olur,ufak denemeler yapin riske ettiginiz sey maddi olarak sizi uzmesin diye
Bu bakimdan bence herkes recete yapar sadece biraz arastirma bu işin uzerine gitmek mesele
Hele su zamanda internet muthis bir bilgi kaynağı hazir olan binlerce recete mevcut kisi sirf bu receteleri bile iyice analiz etse yeterli inanin baska bisey yapmaya bile gerek yok
Benim savundugum taraf bu recete islerini yapanlar da bizim gibi insanlar
Birseyleri deniyorlar ve buluyorlar paylaşıyor ve yayiyorlar
Geriye tek etken kaliyor
Damak tadina uyan var uymayan da var????
Bu arada diger başlıkta vermis olduğu katki icin @#ff0000 hocama bu baglanti icinde teşekkür ederim ????

Son demledigim; 100ml icine %2.5 - 555 / 8 damla TA enfes oldu. Bir suru NET aroma denedikten sonra bile en sevdigim tutun lezzeti budur. Likit stogumda olmayinca huzurlukluk hissediyorum :)

Ayrica, 10ml deneme yapmistim;
% 8
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
(Flavorwest)
%3 Hazelnut (Flavorwest)
% 5 Sweet Cream (Capella)
1 damla TA
bu karisimi da cok begendim. bende uyandirdigi his: lezzetli ama kuru bir ceviz tadi damagi kaplarken sweet cream onu hafiften tatli bir sekilde yumusatiyor. TA ise biraz tok bir icim ile bogaz vurumuna yardimci oluyor. Hazelnut hic belirgin degil haliyle. Belki de tadini ayristiramadim. En kisa zamanda 50ml ile deneyecegim ama genel aroma kullanim miktari gozume cok gorunuyor. belki hazelnut devre disi kalabilir.

FW Butter Pecan ve Hazelnut???? Bu ikisi, ama özellikle ilki, SC serisinden Virginia, Flu Cured, Parliament, vs, tipindeki aromalar için harika —düşük kullanım oranıyla (%2-%3). AP ile kavrulmayı da seviyorlar (%0.25-%0.5). Eğer aroma bileşeninde varsa, çerezimsi tadı parlatıp, floral tadı ortadan kaldırması da cabası.

Edit: FW Hazelnut’ı şu videoda (Richard) güzel anlatıyordu, aklıma gelmişken ekleyeyim dedim,

Son düzenleme:
1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt