• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Likit Tobacco absolute basit anlatim

MoNoT10 

Council
Doğrulanmış
Tobacco absolute nam-ı diğer cankurtaran ????
Cok cok basit sekilde anlatim yapip fazla kafa karisikligi olusturmadan konuyu noktalayim istiyorum .
Arkadaşlar oncelikle nedir bu TA(tobacco absolute-bundan sonra Ta olarak anilacaktir)?
Ta tutun ekstrakti dir,yani basitce tütünün aromasi.
Hazirlanisi:
10 ml pg icine 1ml Ta koyup guzelce karismasini saglayin oldu bitti bu kadar
Kullanisi:
Bu hazirlamis oldugunuz karisimdan
Hazirlamis oldugunuz likitin icerisine
“Her 10 ml likit icin 1veya2 damla damlatmaniz yeterlidir
Not:Ta ‘yi pg icinde hazirlanis kisminda belirttigim sekilde seyreltmeden kullanmamanizi tavsiye ediyorum.
Ve son olarak
Tarif olusturacaklar icin:
Herhangi bir tutun aromasina ek olarak
-Krema-cream fresh-sweet cream-vanilla bean ice cream %2 olarak
-Eğer graham cracker isterseniz %1 olarak
-Eğer çerez tadi isterseniz %0.5 olarak
-Eger tatli bir tat isterseniz de sweetner her 10ml’ye 1 damla olarak ekleyebilir
Ve cok kolay bir sekilde tarifinizi olusturabilirsiniz
- bir tarifi suraya birakayim-
Realcig -1ml 555-1ml
Sweet cream %2
Sweetner 10ml/1 damla
Acetyl pyrazine %0.5
Graham cracker % 1
Tobacco absolute her 10ml/1&2 damla

Kendi çapında bir buharci oldugumu da belirteyim bu arada,isin kimya kismindan pek anlamam????
Bu konuda destek veren olursa da ayrica sevinirim

Bunlarin icinden dilediginizi cikarabilir ve istege gore farkli aroma ilavesi de yapabilirsiniz tamamen sizin hayal gücünüze kalmis.????
Baslikta cankurtaran demiştik
Evet icemediginiz likitlere yine kullanim kisminda belirttigim sekilde deneme yaparak kurtarma sansiniz cok yuksektir.
Not2: kurtarmak istediginiz likitten 10 ml ayirarak buna uyguladığınız ta ile test ederek hosunuza gitmesi halinde kalana da uygulamaniz daha iyi olacaktir.
Hazirlamis oldugunuz tarifleri ta ekli sekilde en az 3-4 hafta demlemenizi tavsiye ederim
Yine halihazirda icilen likitlerinize uygulamayi dusundugunuz de ise kendi uygulamam en az 10-15 gün bekletmek oluyor
Diger taraftan bu konuya kendi uygulamalarinizla destek vermenizi umarim.halihazirda tarifi olan varsa da buyursunlar efem????
Buhariniz tatli keyifli olsun ????
Edit:2.düzenleme

Son düzenleme:
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Skt ile Tkk önemli.
Genelde skt'ler uygun koşullarda saklandıgında kullanılabilir son tarihtir. Tavsiye edilen son kullanma tarihi bizim mecrada pek kullanılmasa da güneş görmüyor ve tadında bariz bozulma olmuyorsa kullanabilirsiniz. Aromalara ne kadar 36 ay ömür biçseler de bu saklanma koşullarına göre değişiyor. Ayrıca tavsiye edilen tüketim tarihinden sonra aromalarda bozulmadan ziyade performans kaybı yaşanıyor. Tütün extratları icin bu durum %lik kullanımın artmasıyla çözüebilir. Ama yine de pg ile seyreltme işlemini anlık kullanıma göre belirleyip. Orj extratı Buzdolabının kapagında muhafaza etmeniz faydanıza olur.

ASUS_Z01KD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bence bir miktar demlemek gerekiyor
karıstırıpda direk kullanmak gerçek tadını yansıtmaya bilir ilk etapta
2-3 gün bekleyip sonra bir denemek lazım
tadı çok hoş olmadıysa devam beklemeye , hemen kötü diye vazgeçmek yok :)

@KeaSH07 hocam uyari ve bilgi icin teşekkürler
Şimdi dikkat ettim demlenmemis karisimlarda kullanilmasi ve akabinde demleme islemi yapilmasi diye belirtmemisim ilk postta
Zaten demlenmeden tobacco absolute ‘de tentürdiyot kokusu gibi bir koku mevcut
Demlenmiş likitten boyle bir koku yada tat gelmiyor
Tekrar teşekkür ediyorum ????

Tabaco Absolute kullandığım tüm karışımlarımı 6 hafta demlemezsem o tadı ben de alıyorum hatta öyle ki 5 inci haftada tadına baktığım likitte bile o tat. Psikolojik mi bilemiyorum

Kendi tariflerinizde bu koku&tat 3. Haftadan sonra peyderpey kendini tütüne bırakıyor hocam en azindan benim sonradan gurmeligimle böyle????
Diger bir deyişle ilk etaptaki o kesif tat siliniyor gitgide belki de siz hala o tadi aliyormuyum ki psikolojisindesiniz ????????
Su an demlemede olan uc cesit 50lik var onlari bu sekilde bi tadimlamaya calisayim bakalım ????

Arkadaşlar
Fe Cohiba+ TA karisimimi bugun test amaçlı 1 tanklik dolumla bir miktar test ettim
Bilenler çıkacaktır elbet parliament blue yu andiran mayhos bir karisim olmuş ????
Aslinda daha once bahsi gecen o yaş tutunvari tat mevcut hala yani TA tam sureci tamamlamamis henuz
Ben yine de bu haliyle bile sevdim
Yanliz diger taraftan deneme amaçlı yine bu karisimda MTS VAPE WİZARD kullanmıştım bu olmamış ????????????
Yani bence eklenmemeli cok yumuşatmış likiti tutunden beklenen o doyum ve vurumu negatif yonde erkiledigini soyleyebilirim
Simdilik bu kadar ????

sagol hocam tesekkurler. aslinda bende surekli tutun ve icinde tutun olan mixler kullaniyorum fakat arada degisiklik iyi geliyor. Adv olarak degil de aksamlari ya da gunun bazi bolumlerinde.
elimde 2 ato varken cok fazla varyasyona girmiyordum fakat simdi 6 adet olunca her birine ayri likit koyasim geliyor :) bir de cok cesit N.E.T. likitlerim var, 1 tank icince coil komur gibi oluyor ve her aksam temizlemek, kurmak vakit aliyor. o nedenle bu tarz hafif meyveli likitler 3 tank tertemiz kullaniliyor.

Tobacco Absolute (TA)...bahsi geçmişken marka hakkında hatırladıklarımı yazmak istedim.
Türkiye’de sanıyorum FE çatısı altında satılıyor; ve hatta, bazı kullanıcılar Amerikan malı olduğunu düşünüyorlar.

Marka üzerine yabancı platformlarda, özellikle 2013-14 yıllarında, ufak çapta bilgi alışverişi yapılmış. Kullanıcılar, menşeinin Çin olduğu konusunda hemfikir olsa da esas üretici konusu, bahsi geçen dönemde, biraz havada kalmış gibi. DL’nin gerçek manada doğuşu, yani çok boyutlu likitlerin keşfi ile konu neredeyse kapanmış. Aynı dönemde, tütün aromalı likitlerin yaygın bir şekilde ‘tek boyutlu’ kullanımı, ve ‘zaten sigarayı bırakıyorum, tütün tadını n’apayım’ gibi tercihler de konunun biraz durağan kalmasında etkili olmuş gibi duruyor.

DL’nin doğuşu demişken, en passant :p , atomizer tasarımlarındaki en köklü nesil değişikliği de, belki, bu döneme denk geliyor denebilir. Birinci ve ikinci nesil esigara kullanımına kıyasla, market verilerinin ve anketlerinin, düşük nikotin kullanım oranının daha yaygın olduğunu gösterdiği, ve aslında, meyve, tatlı, şeker, vs., gibi ürünlere olan yönelimin çok daha fazla olduğunu gösterdiği bir dönem bu.

Neyse... Çok uzattım...

Ulaşabildiğim ve anladığım kadarıyla, bu aromaların Amerika piyasasına girişi 2009 yılına kadar gidiyor. Burada not edebileceğim ilginç bir nokta var.

Ulaşabildiğim kadarıyla o dönemde bu aromalar toptan satış öncelikli olarak farklı bir formun işlem görmesiyle satışa sunulmuş. Süper-konsantre yerine hiper-konsantre kavramına rastlamak mümkün. Kendin-Yap ile ilginen kullanıcıya satıldığı formun ise %10-%20 kullanım tavsiyesi ile geldiğini not edeyim. Full VG aroma ve bazı aromaların nikotin içerme kısmı ise biraz karışık.

Biraz karışık dememin sebebi ulaştığım bazı noktaları zamanında not etmemiş olmam, ve bambaşka bir şeyi araştırırken alakalı bir referansla karşılaşmam. Aynı dönem için nette gezerken, bir firmanın, tat olarak neredeyse aynı yorumları almış aromaları sattığına rastladım. Bu, normal; fakat garip olan, ‘bizdekiler PG, nikotin içermiyor ve daha düşük kullanım oranla kullanıyorsunuz’ notu. Garip olmasının esas sebebi bunların likit üreticileriyle olan bağları, ‘aroma içeriği değişti, artık bu likiti üretemiyoruz’ gibi muhabbetler.

Yine uzattım...

Günümüze geldiğimizde, bu aroma grubunun Xi’an Taima markasına ait süper konsantre (SC) aromaları olduğu konuşuluyor denebilir: FE, BCF, THJ, JF, AT, vs., vs., yeniden-markalanmış SC aromaları yani.

Newport, Esse, Dunhill Menthol, vs., gibi aromaları ayrı bir grup altında tutarsak (ki bu şekilde tutuluyor), markaya ait 85 adet tütün aroması bulunmakta; ve, Tobacco Absolute de bu gruba dahil.

Xi’an Taima, benim bildiğim, üç temel aroma sunuyor benzer işlevli: Tobacco Flavor (ya da Tobacco light fragrance), Tobacco Absolute ve Tobacco Isolate. İlk ikisi %2-3 kullanım tavsiyesi, ve sonuncusu ise %0.2 (yada 15ml/1damla). Bu üç aromanın da farklı aromatik profillere sahip olduğu not edilebilir.

Uzadıkça uzadı... Aklıma gelenleri bölük-pörçük, yani bütünlük olmadan, biraz değişiklik olsun diye aktardım. Bu yazı kadar bir bölümü de çıkardım uzadı gitti diye.

Gerçekten bayildim,kendi deyiminizle eksikler olsa da mukemmel bir veri bence.Emek verip not almissiniz ve bizimle paylastiginiz icin teşekkürler.
Benim ve diger kullanicilarin haliyle merak ettiği bir soru gelecektir herkesten once sormus olayim ama oncesinde:
Zaten vaktiyle sadece bu ise yoğunlaşmış bir ureticiden bahsediyoruz,ancak zaman icinde aliskanliklar yada piyasa egilimi nedeniyle sizinde bahsettiginiz gibi bir evrilme durumu mevcut,bu zaman icinde yine bu sebeplerle belki bir takim da değişime gittiler,Simdi gelelim asil soruya
Sizce güvenilir mi?ya da kullanim acisindan soru isareti tasiyan bir husus soz konusu mudur?Ben merak ettim acikcasi
Diger yandan ulkemizde de bu isi yapan bircok firmanin elinde halihazirda satista olan bir urun oldugu gozonune alinirsa...Ne dersiniz?

Teşekkür ettim yorumunuz için :) Forumlar için sadece cep telefonu kullandığım için darma dağınık ve eksik oluyor ne yazarsam yazayım.

Bu firmanın SDS verisine ulaşamamıştım diye hatırlıyorum. En azından sıradan bir kullanıcının anlayıp da kaçınması gereken şeylere bakabilirdik hep beraber. Bu eksende, bazı aromalarının güncellendiğini de biliyorum.

Kısaca, benim gibi sıradan bir kullanıcı için güvenli ya da güvensiz demek imkansız gibi bir şey. Ben de bilmek isterdim bu sorunun cevabını.

Bu konuya eğileyim biraz daha, bir şeyler çıkarsa buradan paylaşayım.

Onerinizi denedim ve mango/ta karisiminin icine sweet cream ilave ettim ve epey guzel oldu. tesekkurler.
Hazir krema almisken, butter pecan, hazelnut aromalari da aldim. Pecan on planda olmak uzere demledim bakalim ortaya neler cikacak.

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt