Genel Sohbet Uzay! Neden Olmasın...

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Yolda kuşağın olduğunu biliyorlardı.
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

şura da önemli:
Some people believe that the Apollo moon landings were a hoax because astronauts would have been instantly killed in the radiation belts. According to the US Occupation Safety and Health Agency (OSHA) a lethal radiation dosage is 300 Rads in one hour.

Note: According to radiation dosimeters carried by Apollo astronauts, their total dosage for the entire trip to the moon and return was not more than 2 Rads over 6 days. The total dosage for the trip is only 11.4 Rads in 52.8 minutes. Because 52.8 minutes is equal to 0.88 hours, his is equal to a dosage of 11.4 Rads / 0.88 hours = 13 Rads in one hour, which is well below the 300 Rads in one hour that is considered to be lethal. Also, this radiation exposure would be for an astronaut outside the spacecraft during the transit through the belts. The radiation shielding inside the spacecraft cuts down the 13 Rads/hour exposure so that i-t (sansürleniyor diye - koydum) is completely harmless.

Space Math

Dipnot: Güneşten sadece elektromanyetik radyasyon yayılmıyor.

Son düzenleme:

Nasa Mühendisi Keller Smith

Araştırırsanız Yabancı Kaynak (YouTube) Uzun Hali, Türk Düz Dünya Savunucularının YouTube Kanallarında Bazı Videolarında Kesit Halinde Bulunuyor.

Obama'nın Açıklaması da Yine Düz Dünya Savunucularının YouTube Kanallarındaki Videoların Bir Kısmında Bir Kesit Halinde Bulunuyor.

Dünya düz diyenlerde bulunan videolara ne kadar inanmalıyız? Üzerinde oynanmış olabilir.
Sonuçta temel fizik kanunlarına karşı çıkıyorlar.
Ben Obama'nın konuştuğu bir video izledim, orada daha endüstriyel ve seyahat (herkes için) edecek şekilde gitmekten bahsediyordu.

Okumalık yazılar:

Bakın burası ilgi çekici:

İşte sorun da burada zaten... Düz Dünyacılar, oyunu kurallarına göre oynamamaktadırlar. Çeşitli iddiaları art arda sıralayarak İspat Yükü’nü üstlendikleri gibi bir illüzyon yaratmaktadırlar; hâlbuki en temel argümanları, tamamen ispatsızdır. Varsayım şudur: Birbirinden bağımsız ve emelleri birbiriyle çelişen ülkelerin uzay ajanslarının her biri yalan söylemektedir. Örneğin NASA’nın Dünya’ya dair fotoğraflarının hepsi aslında Adobe Photoshop ile oluşturulmuştur. İnsanlar hiçbir zaman A-lçak Dünya Yörüngesi’ni aşamamıştır; dolayısıyla Ay Görevleri yalandır.

Son düzenleme:

Şahsen Bende O Videolardaki Bilgilere (Kısmen) Değil, Bilgileri Servis Edenlere İtibar Etmiyorum Nitekim Bunların Çoğu Türk (YouTuber) Düz Dünyacılarda Aralarında Savundukları Tezler İle 2-3 Gruba Ayrılıyor.

Küre Dünyacılar Dünyanın Şeklinin Küre Olduğunu Savunuyor.

Düz Dünyacılar (4-5 Senelik YouTuber Müsvetteleri) Dünyanın Komple Düz Olduğunu Savunuyor.

Benim İnandığım İse Bu Konu Başlığında Son Yaptığım Birkaç Paylaşımdaki Modeldir.

Ayrıca 1997 Tarihinden Beri Bu Konuyu Kendi Çapımda; Gerek Kitap Vb. Kaynaklardan, Daha Sonraki 2005 İtibariyle Deep Web Üzerinde Araştırıyor, İnceliyor ve Bilgi Sahibi Oluyorum.

Yine Sizin de Bahsettiğiniz Gibi Üzerinde Oynama Yapılabilecek Sadece 2 Görüntü Var Daha Açık Olmak Gerekirse Şu Ana Kadar Herkese Açık Erişebilir İnternet Üzerinde Düz Dünyacıların Paylaşımlarının Tamamındaki Görsel ve Videolar Bilgisayar Ortamında Hazırlanan Çalışmalar Olup Savunmalarını Teorik Olarak Aktarıyorlar Hepsi Bir Diğerinden Duyduklarına Eklemeler Yaparak ki Bunu Küreciler de Yapıyor.

Çok Eski Bir Tarihte Yapılan Bir Düz Dünya Haritası Var.

Yine Balonla Yüksek İrtifada Dünyanın Savunulduğu ve Sanıldığı Gibi Tamamen Küre Olmadığı Bariz Bir Biçimde Görülüyor.

Yine Antarktika'daki Buz Duvarının da Görüntüsü Var ve Buz Duvarı Civarında Uçan, Bazı Uçakların Burunlarının Kaybolduğu, Ve Dahi Buz Duvarı Üzerine İndiği Görüntüler de Gerçek.

Nitekim D.W. Denilen Yerde Bazı Çok Uzak Linklerde Bazı Görüntüler Mevcut Anılan Görüntüler de (Video ve Fotoğraf) Kesinlikle Herhangi Bir Oynama Söz Konusu Değildir.

Dünya düz demek bu güne kadar bizi bu seviyelere getiren temel fizik teorilerinde hata var demek, hiç inandırıcı değil.
Düz dünyacıların aktardıkları teorik olamaz,olması için bilimsel temeli olması gerekiyor.
Bırakın bu düşüncelerin teori kapasitesine gelmesini hipotez bile denemez, çünkü çürütüldü.

İnsanlar yapısı gereği komplo teorilerine inanmaya meyillidir.
Lütfen bir önceki cevabımda yolladığım okumalık linkleri inceleyiniz.

Bakın temel fizik kurallarını anlatıyor:
İyi ama neden? Neden gök cisimleri hep küresel? Temel fizik, sorumuzun yanıtını veriyor: Gezegenler ve yıldızlar gibi gök cisimleri, kendilerinden önce gelen bulutsuların maddece yoğun bölgelerindeki kütleçekim kuvvetiyle oluşurlar. Birbirinin çekim alanına giren toz parçaları, giderek daha iri yapılar inşa ederler; tıpkı bir kartopunun çığa dönüşmesi gibi. Bu olurken, cisimlerin enerjisi ve momentumu korunmak zorundadır; çünkü bu en temel fizik yasasıdır. Tıpkı birbirine çarpan bilardo toplarının enerji ve momentumlarının her zaman korunması gibi... Momentumun korunması için, cisimlerin bir eksen etrafında dönmesi gerekmektedir. Bu nedenle gök cisimleri irileştikçe, bu devasa kütle de belli bir yöne doğru döner. Bu dönüşe bağlı olarak cismin yuvarlaklığı belirginleşir; nihayetinde küresel bir gök cismi ortaya çıkar. Hatta bu dönmenin etkisine bağlı olarak ortaya çıkan gök cisimleri kusursuz küreler değillerdir; daha ziyade, “ekvator” bölgesinde şişkin, “kutuplar” bölgelerinden baskın “Kutupları Yassılaşmış Küremsi/Sferoit” (İng.: Oblate Spheroid) bir cisim ortaya çıkar.

Daha Önceki Bir Yorumumda Belirtmiştim 1997 Tarihinden Beri Her İki İnanışı da İnceliyorum. Siz de Haklı Olabilirsiniz, Benim de Düşüncem Doğru Olabilir.

Diğer Tüm Gezegen Diye Adlandırılan Gökyüzü Nesneleri Küre Diye Dünyanın da Aynı Şekilde Olması Gerekmez Diye Düşünüyorum O Nesnelerin Bazılarını Çıplak Gözle Kontrol Edilebiliyoruz Nitekim Biz Sadece Bir Yüzünü Görebiliyoruz.

A lçak Yörüngeye Fırlatılan Uzay Araçları Balık Gözü Lensi İle Neden Çekiliyor?

Düz Lens İle Çekilen Yüksek İrtifa Balonlarından Çekilen Görüntüler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? Ya da Fırlatılan Uzay Araçlarının Belirli Bir Süre Sonra Yatay Olarak Yol Aldığı Hakkında?

Dünya Diye Servis Edilen Tüm, Fotoğraf ve Resimlerin Tamamı Sahte Yeşil Ekran, Mavi Ekran ve CGI Vb. Teknikler İle Yapılıyor Maalesef Gerçek Bir Tane Fotoğraf Yok Olamaz da Nitekim Dünyayı Çevreleyen Gökkubbe Var Ve O Aşılmadı, Aşılamadı Aşılamaz. . (Bu Benim Düşüncem.)

Son düzenleme:
Yüksek irtifa balonlarının cevabı yazıda vardı. O kadar yükselmiyorlar dünya çok büyük. Anlamak için daha yükselmek gerekiyor.

Balık gözü kameraları düze çevirebilirsiniz. Kameranın özelliklerini bilerek hataları da düzeltebilirsiniz.

21. Yüzyıldayız binlerce foto var ve siz hepsinin photoshop olduğunu düşünüp hiç bir bilimsel temeli olmayan saçma kurgularla açıklanmaya çalışılan hatalı bir düşüncenin yaydığı bilgi ve görüntülere nasıl inanıyorsunuz? Bu taraf photoshop ve after effects kullanmayı bilmiyor mu? Basit bir araştırma ile siz de istediğiniz shopu yapabilirsiniz.

Unutmayın bu tip editlemeler yada birleştirmeler arkasında piksel yada bilgi bazlı bile olsa hata bırakırdı, ve bunu anlayacak çok fazla (hükümetlerde veya halkta) insan var. Bu kadar büyük bir olayı 21. Yüzyılda saklayamazsınız.

Uzay yarışında biri yalan söylese shoplasa diğer hükümetler direkt hatalarını açıklar. Tüm dünya devletleri ve çalışan binlerce politikacı, bilim insanı var, saklı kalamaz. (Ne kadar çok insan bilirse saklamak o kadar zor.)

Kameralar ve efektlerden dem vurmuşsunuz, onların cevapları da yazıda var. Onun için demiştim lütfen okuyun diye.

Temel fizik kurallarına karşı çıkan bir görüşün ne kadar tutarlı olabileceğini de lütfen düşünün.

Fizik kuralları bize böyle söylüyor, sonra uzaydan fotolar geliyor ve bu da destekliyor. Safsataya inanırsak şimdi kütleçekim teorisi (newton olsun einstein olsun) gitti, o gidince tüm uzay zaman ile ilgili teori gitti, momentum gitti bunlar ilk aklıma gelenler.

Ay’ın kütle çekim klidinde olmasını nasıl açıklayacaksınız? ( hep aynı yüzünü görmemiz.)

Ben kuantum fiziğine meraklı biriyim,Roger Penrose - Gerçeğin Yolları kitabında ilk olarak yapılan bir deneyin Aynı koşullarda her yerde aynı sonuçları vermesinden bahseder. Dünya düz iken Ay’ın farklı olması bu temel kuralların hatalı olduğunu gösterir ki,fiziği çöpe attınız.

Yazıda şu ana kadar bana sorduğunuz tüm soruların cevapları var.

Şunu Bir Daha Açıklamak İstiyorum.

Ben Sizin Bahsettiğiniz Şekilde Düz Dünya Modelini Anlatan ve Savunanlara İnanmıyorum.

Benim İnandığım Model Daha Önceki Birçok Karikatürde Ekleme Yaptığım Model.

Düz Derken Alabildiğince Düz Bir Model Değil, Şeklin Yeryüzünün Düz Olduğuna Nitekim Yeryüzünü Gökkubbe İle Çepeçevre Saran Bir Biçimde Olduğuna İnanıyorum.

Fizik Kurallarına İnanıyorum, O Konularda Yorum Yapamam Buna Terbiyem Müsade Etmez Ne de Haddim Yoktur.

Ayrıca Photoshop Düzenlemelerini Zaten Kendileri de Kabul Ediyor.

Nitekim Yeşil Ekran, Mavi Ekran ve CGI Vb. Tekniklerinin Kullanıldığını Kabul Ettiklerine Henüz Şahit Olmadım.

Photoshop yapmaları çok normal, anlaşılabilen fotolara çevirmeleri için. Bu konu da o yazıda anlatılıyor.

şu anki Dünya modeli fizik kurallarına İnanılmaz uyan bir model. Zaten uzay gözlemleri de bunu birebir kanıtlıyor. Lütfen bilimsel yazıları okuyunuz,ben düz dünya düşüncesini ilk okuduğumda inanamadım böyle bir fikre insanlar nasıl inanıyor diye.

bilimsel temellere inandığınızı görmek muhteşem, o zaman o kuralların Yuvarlak Dünya, düşüncesine çıktığına güveniniz, araştırırsanız eminimki bu düşüncenin safsata olduğunu göreceksiniz.

güzel sohbetti teşekkür ederim.

Son düzenleme:
1,896Konular
128,298Mesajlar
9,839Kullanıcılar
Vanli44Son Üye
Geri
Üst Alt