• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Esigara Yanında Hangi Kahve?

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Kahve zincirleri yıllarca yanık çekirdek ile damak tadımızı koyu ve yoğun kahveye alıştırdı.. Ben artık öyle koyu kahveler yerine daha aromatik kahveler tercih ediyorum. V60 ın güzelliği herşey el ile ayarlandığı için istediğiniz tadı tutturabilmeniz. Dediğim gibi bir colombia çekirdeği ile istediğiniz o yoğun tatları yakalayabilirsiniz

10 aydır takribi E-sigara kullanıyorum. E-Sigaranın yanında hemen hemen her şeyi içmişimdir. Ayrandan tutun da viskisine kadar.

Bence özellikle aromayı çok güzel veren bir MTL kullanımının yanında en güzel giden şey; kesinlikle Moka Pot'da pişirilmiş taze ve özel yöresel kahveler. Etiyopya'nın, Endonezya'nın, Kolombiya'nın öyle güzel kahveleri var ki... Pek tabi Türk Kahvesi'nin de tadı bir başka.

IMG_0055.JPG

DL kullanıcısı iseniz de kesinlikle sadece çay :D

Ama o da Tesla modunda Tesla bardağıyla :D

IMG_0413.JPG

Özel ilgi alanımdır benimde kahve, Panama Esmeralda Geisha favorim özellikle v60 ve ısıtılmış bardakla gece kahvemdir, 22.00 gibi demler balkona atarım kendimi ama her ne meletse bu elektronik sigarayı en çok Cold Brew lerle içiyorum bildiğin keyif üzerine keyif, 0 asidite %100 baharat veriyor bana. Ayrıca çok zahmetsiz kahveyi çektir soğuk suyla karıştır 24 saat beklet tülbentle filtreyle süz, suyla karıştır iç 1 hafta iç mis gibi..

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Cold brewi bir türlü denemedim evde yapmayı.. Aslında bir sürü kahve çekirdeğim var deneyebilirim. Ne kalınlıkta çekiyorlar hocam cold brew için. Bir de biraz ayrıntılı tarif verseniz de bir denesem :) Örneğin demleme soğuk suyla mı yapılmalı yoksa oda sıcaklığında suyla yapılıp sonra mı soğutulmalı ? Oran ne kullanıyorsunuz?

1,930Konular
128,742Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt