• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Esigara Yanında Hangi Kahve?

1 litre cold brew demleyip buzdolabına koydum. Yarın sabaha hazır. Colombiya ya az miktar etiyopya yirgacheff ekledim. 120 gr kahveye 1 lt su kullandım. Frenchpress kalınlığında çektim kahveleri. Sonucu merakla bekliyorum :)

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Ah bu üşengiçlik olmasa neler yapacağım da sorma,
Her şeyin formülü var nette ,ben gidiyorum aheste aheste,
Şaka bir yana anca Türk kahvesi ve neskafe yapıyorum kendime ,diğerlerini ancak kafe ya da özel bir ortama gidersem.O da aradığımı bulursam ne ala ...

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Hocam likit demlerken nasıl kaç ml nbase e kaç ml aroma koyuyoruz hesabı yapıyoruz, kahvede de aynısı aslında . Gerçekten güzel birşeyler üretmek emek istiyor. Örneğin v60 la en güzel demleme iyi bir suyun 92-94 dereceler arasında kullanımıyla gerçekleşiyor. Bu işler ( elektronik sigara da dahil ) keyfi işler. Zaten insan keyf almadan yapıyorsa yapmasının bir anlamı yok. Bazen bu tür uğraşlar günlük hayatın sıradanlığına iyi geliyor. En azından bende öyle :)

kahve olarak bu aralar favorim açık kavrum etiyopya limu ve orta kavrum sumatra mandheling. evde kavurma için keşke kompakt ve etrafı kirletmeyen bir cihaz üretseler...

Sihirli formülü veriyorum;
City kavrulmuş taze 22 gr Etiyopya sidamo çekirdek comandante ile 22 kilikte öğütülür, v60 ile 90-95 c sıcaklığındaki 350ml su kullanılarak 2dk 50sn de demlenir, %10 aromalı 2 ay demlenmiş parliament ile keyifle içilir : )

Damla sakizli turk kahvesi ile gambit ile castle long buharliyorum taifun gt 2 ile.
Bana muthis harika geliyor likitlere damla sakizi eklemisim gibi :)

son zamanlarda sabahları french press'de demlediğim kahveme hindistan cevizi yağı atıyorum 1 çay kaşığı kadar. tadı ve kokusu muazzam oluyor tavsiye ederim.

kahve olarak şunu almıştım:
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
hala kullanıyorum.

Sweet Danish Muffin ile Jacobs ikisi bir arada, Deep Brown Tobacco ile Tchibo'nun Black and White filtre kahvesini.tüketiyorum.

Denemek istediğim bir tarif var. Filtre kahvenin içine bir çay kaşığı tuzsuz tereyağı eklemek. Bir Kore dizisinde görmüştüm. İlgimi çekti ve araştırınca birçok kişi tarafından içildiğini gördüm. Tuzsuz tereyağı bulur bulmaz deneyeceğim kısmetse.????

peru huabal - tribeca ikilisiyle güne başladım bu sabah. pekmez tadı biraz yoğun geldi baştan ama tribeca ile mükemmel bir uyumu var.

1 aydır kahve yetmezliğinden kırılıyordum valla ilaç gibi geldi :)

1,930Konular
128,740Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt