Genel Sohbet Takıntılı Buharcılar

VapEser

Community
Takıntılı olan arkadaşlarımız ve hikayelerini okumak güzel olacak diye düşünüyorum.
Ben yaklaşık 5 yılı doldurdum. Bu zaman zarfinda standart hayatımı buharcılıgımada yansıttım.

Örnegin; bir ürünü begenirsem aynısını ve yedeklerini ömürlük dolduruyorum. Mesela expromizer v2 kullanmıştım zamanında 1.5 sene kadar. Kullanırken 5 adet cam tank 20 paket oring yedegi almıştım. Tabi yanına 1 adet daha expromizer v2 :)

Gecende dolaplarimi karıştırırken gördüm ve şaşırdım. Expromizerin esamesi okunmazken 2 senedir bende exvape shoptan bol yedek var. (Aman ha ticari düşünmeyin, bu konu ilr ilgilide özel mesaj göndermeyin cevaplamam)

Örnegin; Cotton bacon v2 ilk beğendiğim pamuklardan olmuştu. Yaklaşık 30 adet yedek edindim.

Mesela 1000 adet likit tatdiysamda birkacını beğenmiş ve 1er litre yedek bekleyen hazir ve nazır likitim olmazsa rahat edemiyorum. 1 litre altina düşünce huzursuzlaniyor ve yerine ekliyorum.

Keza Gus takıntım da mevcut ama hikâyeyi devredeyim :)

Varmı aramızda böyle takıntılı arkadaslar tanışalım istedim.

Var hocam. Teknik ressamım ve haliyle rakamlara biraz takığım. Haliyle bu tüm hayatımı olduğu gibi buharlamamı da etkiliyor.
Likitlerimi tüm malzemelerin özkütlelerini hesaplayıp, formülü itina ile grama çevirip, hassas tartı ile yapıyorum. Çok mu önemli virgülden sonraki 2 basamak? Değil, biliyorum ama takıntılıyım işte. İlla o değer olacak.
Fizik hesaplarından bahsetmeyeyim, bir dünya konu açtım zaten onlarla ilgili. :)
Her şey hassas ve tam ölçüsünde olmalı anlayacağınız. :)

3.7 volt takıntım vardı. Watti artırıp ekranda 3.7 yi görmeden buharlamazdim.
Sağolsun @url üstadım yazıları ile kurtuldum bu dertten.
Temco tel takintim var. Dışardan tel takamiyorum. Sanki başka tel ile bir nefes çeksem kanser olacağım. Elimde ki telin de Temco oldugunu zaten bir bakışta anlıyorum sanki :)
Bir de çelik driptip takıntım var. Kullanamıyorum. Dudaklarıma buz gibi değiyor. Gıcık oluyorum. Plastik, Ultem sıkıntı yok. Ama çelik sikamiyorum ağzıma.
Kalan konularda ne olsa kullanir ne olsa içerim :)

Benim takintim ise modlarimda tek bir cizige bir tahammulum yok.
Sx mini Q mini modumu cok seviyordum ve ufak bir cizik oldugu icin zararinq satip yenide Q mini almistim
Birde modlarda estetik takintim var
Qmini ,vgod elite200,dico tarzi sekli semali duzgun mod disinda cihaz kullanmiyorum

Sevdiğim bir firmanın özellikle atomizerleri için üretilmiş yedek parça ve aksesuarlara karşı takıntım var. Gus bu konuda muazzam bir ürün yelpazesine sahip, Gus atomizerleri kullanırken üretilen tüm bellcaplerden en az birer tane vardı, farklı onlarca driptip, cam ve tanklar. Şimdi Dvarw kullanıyorum Steam Tuners topfill kit, bellcap, wormhole kit ıvır zıvır ne varsa toplamak gibi bir takıntı.. Astarı yüzünden pahalıya geliyor :D

Benimde temizlik takıntım var ????
Her likit değişiminde tank sirkeli suya yatırılır diş fırçası ile temizlerim ???? baktım ki koku var hala bir önceki likitten hadeeee doğru süte yatırırım. ????
Bana bu temizlik hastalığını sağolsun troy 1xv3 kazandırdı 3 ay gitmedi demir tadı nerdeyse her gün yıkadım hatta sütle cezveye koyup kaynattığımı bilirim ????????????

Çareyi bulmam lazımdı ve çare 2. Modu alıp 2. Atomizeri üstüne çakınca bir nebze olsa çözüldü ????

Başkada bildiğim takıntım yok inşallah daha da olmaz . Diğer takıtısı olan arkadaşlar inşallah kurtulurlar takıntılarından ???? hep keseye zarar hep ????????????

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Bu konuları ve devamlarini okudum üstad.
Forumun Nedir, Nasıl yapılır bölümündeki diğer konular da çok faydalı oldu.
Yazılanları uygulayinca gerçekten bazı durumlarda çiğ buhar tükettiğini fark ettim. Kalıplarla değil de olayın kendi iç dinamiklerine göre watt ayarlaması yapıp içmeye basladiktan sonra esigara daha keyifli ve daha tatminkar hale geldi.

Beni neden alintiladiginizi ve cevap yazdigınizi gerçekten anlayamadım.
3.7 volt takintimi nasıl astigimi soran bir buharci arkadaşa yazdığım bir mesaj o alintiladiğiniz.
Yani tamamen benim kendime ait bir davranışı nasıl değiştirdiğinde alakalı.
İnsanlar kaç watta kaç ohm da kaç senedir nasıl içiyor yada içerler, ne bunu bilirim. Ne de umursarim.
Tercihlere saygı temel prensibimdir.
Hele ki esigara gibi tamamen ucu damak tadına dokunan bir konuda bireysel tercihleri yönlendirmek veya yönlendirmeye çalışmak mantıklı değildir...

Buna ilaveten likit faktörünün etkisini de birileri yazsa ve bizi aydınlatsa biz de en optimumu görsek. PG, nikotin, hava karışımı ve pamuk etkisi gibi faktörlerle ilgili bu yazılara ilave aydınlatıcı bilgileri de görüp referans almak çok iyi olurdu.

3.7 volt takintim var , şaka şaka mekanik kullaniyorum ben hiçbirini görmüyorum volt, watt,
Ama bir ara 20 ye yakın mekanik modum vardı, tesisatçı gibi dolasiyordum, sonra bir takıntı oldugunun farkına varıp 18 e düşürdüm sayıyı , çok şükür şimdi iyiyim

1,930Konular
128,741Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt