• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kullanıcı Kulübü Expromizer RBA-RTA Kullanıcıları Kulübü

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Ben söyledikçe kızıyorlar bana ama v4'ün fiyatı 0'ı 170, 2.eli de 130 civarına kadar düşecektir. Bir atomizer ilk piyasaya çıkınca koşa koşa alınmaz, hele ki yurt içinden asla alınmaz, alınmamalı, almayın yav.

O satanlar yakında 2. El v4 arıyorum ilanı açarlar :)

Her yeni çıkan atomizerde görmeye başladık bunu neredeyse. Huyunu suyunu öğrenmeden atomizerin bu bana göre değil deyip satan sayısı az değil. Forum ve sosyal medya yönlendirmeleri de etkili oluyor.

Hangi atomizer olursa olsun yeterince denemeden satmak bana mantıklı gelmiyor. 15-20 atomizeri vardır denemek için almıştır o başka.

Gelelim expromizer v4 e

Dertsiz, tasasız bir atomizer

Aroma çok iyi

Baskın tadı çorba yapıp vermiyor. Aroma da ne varsa alıyorsunuz

Akıtma yok

Yorumların aksine boğaz vurumu orta

Aroma seçmiyor. Tütünde veriyor pastanede meyvede

Sıkılık iyi

Ilık buhar

Şık, çok yakışıklı duruyor

Pratik, rahat sarım ve pamuklama

Malzeme kalitesi çok iyi

Buhar performansı çok iyi. Kendine has bir buhar ve içim zevki var

Sessiz

İlk farkettiğim püf noktaları

Sıkı pamuklama gerekiyor

28 ga performansı çok iyiydi. 26 ga performansı daha zayıf 28 ga ya göre

Mtl clapton, ısı kontrolü, 1.5 ohm üzeri gibi denemeleri henüz yapmadım

Beğendim mi? kesinlikle evet. Ne kadar beğendim? Ana setimde takılı spica pro yu elden çıkardım. Şu an expromizer v4 ana atomizerim.

Not: Boğaz vurumcu değilim. Aroma öncelikli diyenlerdenim. Tütün de içsem de ağırlıklı pastane aromaları tercih ederim.

Boğaza tekme yemek isteyenler için değil. Favori atomizeriniz majör ise uzak durun mesela.

Penodat, ion tarzı atomizerleri sevenleri üzmez. Hatta çok memnun kalırsınız. Sıkışma, akıtma gibi dertleri de yok.
c87f91a508c81895a30ad756dbd4a19e.jpg

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorumlarınıza katılıyorum, aroması fena değil. Hava kaçağı gibi durumları yok. Boğaz vurumu da gayet kafi ama buharı bana biraz sıcak gibi geldi. Onun dışında hem fiyat performans hem de kullanılabilirlik açısından gayet güzel bir ürün. Kalkıp 270 lira vermemek gerek bu ürüne ama 170 180 lira gibi fiyatlara düştüğünde ürünün sıfır fiyatı, alınır, kullanılır. He ben günlük kullandığım setlere koyar mıyım, hayır. Çevremde bunu yapan var mı, evet.

40 gündür çeşitli kalınlıklarda tel ve sarımlarla Expromizer V4 kullanıyorum.
Power modda benim için en ideal sarım 27GA aralıklı 6 tur 2,5 mm kılavuz olduğuna kanaat getirdim. 11 Watt (160 heat flux) ile kullanıyorum.
Kurulumu basit, akıtma yok, fokurdama, ağıza likit gelme, ohm atlama sorunlarını yaşamadım.
Aroması başarılı, boğaz vurumu olarak betimlenen olgunun ne olduğunu anlamadığım için bu konuda yorum yapamıyorum.

Son düzenleme:
V4 benim de radarımda. Berserker mini nin yanına onu aratmıyacak bir atomizer bakıyorum.
Memnun olan kadar sorun yaşayan da varmış. Böyle oluncada başka alternatiflere mi yönlensem diye düşünüyorum.

İmkanın varsa çevrende kullanan birinden dene kararı sen ver. Beğenmeyenlerin çoğu v3 ten dolayı ön yargılı yaklaşan yada pamuklamayı yapamayanlar zira biraz sıkı pamuklama istiyor atomizer şahsen ben hiç bir fokurdama sıçratma vs. Yaşamadım

Teşekkürler. Daha önce hiçbir serisini denemedim ön yargım yok bu sebeple.

Pamuklama işini çözerim diye düşünüyorum. Berserker mini de sürekli üstten dolum yapıyorum ve bir kere bile akma kokma tükürme olmadı. ( çok şükür)
Sıkılık ve aroma önemli benim için boğaz vurumu son sırada. Bunlarda da v4 gayet iyi diye okuyorum.

Sıkılık ve aroma gayet güzel berserker sıcağa yakın bir buhar veriyor v4 sana onu aratmaz emin olabilirsin boğaz vurumunu farklı sarımlar deneyerek kendine hitap edeni yakalayabilirsin sonuçta sıfırı 200 tl bandın da bir atomizer yani bence fiyatının üzerinde bi yapısı ve kullanışı var. Tam bir f/p atomizeri diyebilirim.

1.1 , 1.2 , ve 2.1 kullaniyorum. Hic bir urunun fanboy'lugunu yapmak istemem ama Ozellikle 1 serisi aroma secmeksizin her ihtiyaci gorebilecek bir ato. Farkli sarimlarda cok farkli yorumu var. Tek elestirim gercekten pamuklamayi kusursuz yapmazsaniz fokurdama ve akitmalar can sıkıcı olabiliyor.

Çok teşekkür ederim hocam. :) Elimden geldiğince kafamdakileri aktarmaya çalışayım...

Ben Expromizer ürünleriyle çok geç tanışmış biriyim. Sanıyorum e-sigaraya artık tamamen geçiş yaptığım dönemde hali hazırda Expro 2.1 çıkmış durumdaydı ve hem kendi özelinde hem de (nedense) o zamanlar yeni çıkmış olan ilk Spica RTA ile karşılaştırma babında ortalığı kavurmaktaydı. O dönemlerde adının bu denli zikredilmesi bende haliyle bir antipatiye neden olmuştu. Ek olarak o döneme göre oldukça pahalı olan fiyatları da üstüne tuz biber olduğundan direkt görmezden gelmekteydim.

Ne var ki 2018 yılının Ekim - Kasım ayları gibi bir web sitesinde sıfır bir Expro 2.1'e oldukça iyi bir fiyattan denk gelince "alıp deneyeyim yahu ne kaybederim ki" diye düşünerek satın aldım ve Expromizer'lar ile tanışmış bulundum.

Yedek parça temini artık mümkün olmadığı için yakın sayılabilecek bir zaman önce, biraz da istemeye istemeye elimden çıkardım Expro 2.1'i. Çok fazla parçaya sahip olması, çok ağır olması, çok uzun olması, mutlak suretle özenli bir pamuklama istemesi gibi negatif sayılabilecek yanlarına rağmen içim anlamında gayet hoş bir deneyim sunuyordu. Yedek parçalarını bulabilsem gittiği yere kadar kullanırdım kuşkusuz.

Expro 3'ü hiç kullanmadım, keza eski 1.1, 1.2 gibi serileri de hiç kullanmadım. Özellikle 1.1 gibi ürünleri kullanan insanların bugün hala daha bu ürünü iyi anmasının sebebini anlayabiliyorum çünkü Exvape'de tıpkı UCT gibi Kayfun Lite Plus üzerinden kurmuş durumda Expromizer serisini. O kadar başarılı bir yapının üzerine ne koyarsanız koyun, başarılı olur zaten. Expro 3 özelinde ise hem tam bir hilkat garibesine benzemesi hem de eski stil atomizer'lar ile modern atomizer'lar arasında bir tür geçiş formu gibi duruyor olmasından dolayı kullanmayı hiç düşünmediğimi belirtebilirim.

Şu günlerin hayli konuşulan atomizer'ı olan Expro 4 ise ilk gördüğümde "bu atomizer'ı mutlaka almak gerek" dediğim, başarılı olacağını öngördüğüm bir atomizer'dı. Geleneksel MTL kullanıcılarının yadırgamasını anlamakla birlikte benim böyle pozitif düşünmemin sebebi DL tarzındaki atomizer'lardan edindiğim bir dolu üstten hava kanalı deneyimiydi. Dolayısıyla önsipariş yoluyla edindiğim Expro 4 ile hala harika bir ilişkim mevcut. Hatta ikincisini de aldığımı belirteyim (henüz elime ulaşmamış olsa da).

Kendi alanında gelecekte oldukça pozitif anılabilecek bir atomizer Expro 4. Aromayı neredeyse tamamen "yorumsuz" şekilde yani olduğu gibi veriyor olması, geleneksel MTL içime sahip olması ve sağladığı pek çok kolaylık ile, bir de fiyatının uygunluğu düşünüldüğünde, ben dahil bir çok insanın ikincisini alma eğilimine girmesi gayet anlaşılabilir bir şey.

Ama ben yine de Expro 4'ü kimsenin almasını tavsiye etmiyorum. :) Öteki mahallede insanların yaşadığı sorunlara çözüm üretmek konusunda elinden geleni yapan ben, baydım artık gerçekten. Onlarca mesnetsiz, sebepsiz eleştiri, olur olmaz atomizer'lar ile karşılaştırmaya sokmak, ürünü hiç kullanmadan tamamen önyargılarla yapılan yorumlar falan... Saçma.

O yüzden almayın, kafanız rahat olsun. :)

Ağzına sağlık üstat. Bende öteki mahalledeki yorumları takip ediyorum, o kadar farklı yorum var ki kafa karışıklığı yaratıyor.
Senin yorumun noktayı koydu benim için.

esigara açısından kendi çapımda bir küçülmeye girmiştim, şimdi elimde bir rda bir de expro 2.1 var. yaklaşık 1 yıldır hiç şaşmaz, 28 ga tel ile 6 tur 1,15 ohm civarında 3,4-3,5 volt gider gelirim. akşamları da rda ile biraz şımartıyorum kendimi.
en uzun süreli kullandığım atomizer olması sebebiyle, foruma da ilk gönderimi atmış olmak adına buraya yazayım dedim.

V4 icin tr de tank büyütme opsiyonları bulabilir miyiz? Malum site disinda baska marka modelle tam uyum vs durumu nedir? İkinci atomizeri alan arkadaşlar neden ikinci ayni modeli aliyor yedek şart mi?

1,896Konular
128,303Mesajlar
9,840Kullanıcılar
alperennSon Üye
Geri
Üst Alt